Kütahya'daki kazada çok önemli detay! Eskişehir polisi hayatlarını böyle kurtardı

Kütahya'da yolcu otobüsünün devrildiği kazada 23 yolcudan sadece 5'i yaralanırken, çok önemli bir detay ortaya çıktı. Kazadan bir saat önce Eskişehir'de polisin yaptığı denetim ve uyarı yolcuların hayatını kurtarmış...

TRAFİK 22.06.2024, 01:58 22.06.2024, 02:18
Kütahya'daki kazada çok önemli detay! Eskişehir polisi hayatlarını böyle kurtardı

Kütahya'da yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu yaşanan şiddetli kazada otobüs hurdaya dönerken, 23 yolcudan sadece 5'inin yaralanmış olması dikkat çekmiş ve büyük bir şans olarak nitelendirilmişti. Kazadan sonra çok önemli bir detay ortaya çıktı. 

Eskişehir'deki detay hayatlarını kurtardı

Kazadan yaklaşık bir saat önce otobüs Eskişehir'de iken İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin otobüste yaptığı denetimde tüm yolcuların emniyet kemerlerinin taktırıldığı, kaza sırasında da tüm yolcuların emniyet kemerlerinin takılı olduğu öğrenildi. Yetkililer, bu sayede sadece 5 yolcunun yaralandığını, onların da sağlık durumlarının iyi olduğunu ve faciaya dönebilecek bir kazanın bu basit önlemle ucuz atlatıldığını ifade etti, otobüslerde de emniyet kemerlerinin kullanımının önemine dikkat çekti. 

Otobüs Kütahya'da şarampole devrilmişti 

Bursa'dan Antalya'ya giden R.T. yönetimindekiyolcu otobüsü, Kütahya-Eskişehir kara yolunun 20. kilometresinde şarampole devrildi. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirilmesi üzerine bölgeye İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralanan 5 yolcu, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Kütahya Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılar, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Eskişehir'deki denetimde tüm yolculara emniyet kemerleri taktırılmış

Kaza yapan otobüsteki 23 yolcuya, olaydan yaklaşık 1 saat önce Eskişehir'de İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekiplerince emniyet kemeri taktırıldığı öğrenildi. Kaza sırasında yolcuların tamamının emniyet kemerinin takılı olduğu, bu sayede ciddi yaralanma ve can kaybının meydana gelmediği belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@