banner163

Eskişehir'deki büyük tepki çeken o görüntülerdeki kişi yakalandı! Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama

Eskişehir'de, Filistin'e destek yürüyüşünün ardından yaşanan olaya ilişkin görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı. Görüntülerdeki o kişi polis tarafından yakalandı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili bir açıklama yaptı.

YARGI 25.04.2024, 17:34 25.04.2024, 17:52
Eskişehir'deki büyük tepki çeken o görüntülerdeki kişi yakalandı! Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama

Eskişehir'de, Filistin'e destek yürüyüşünün ardından bir kişinin elindeki Kelime-i Tevhid yazılı bayrağı gören başka bir kişinin bayrağı küfredere elinden almak istemesine ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. 

Görüntülerde yürüyüşe katılan kişiler "Ağbi, yemin ederiz, Allah ve Muhammed yazıyor" diyerek bu kişiyi sakinleştirmeye çalışsa da, söz konusu kişinin küfürler ederek bayrağı ellerinden almaya çalıştığı görülen görüntüler sosyal medyada tartışma yaratırken büyük de tepki çekti. 

O kişi polis tarafından bulunup gözaltına alındı

İddialara göre, H.K.T'nin, Odunpazarı ilçesi Arifiye Mahallesi İki Eylül Caddesi'nde 22 Nisan'da yapılan Filistin'e destek yürüyüşünün ardından Y.U'nun elinde bulunan Kelime-i Tevhid yazılı bayrağı zorla almak istediği görüntülerin sosyal medya hesaplarında paylaşılması üzerine güvenlik güçlerince çalışma başlatıldı.

Polis tarafından yakalanan zanlı emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı da açıklama yaptı

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı da olay ve soruşturma ile ilgili bir açıkla yaptı. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, 22 Nisan'da Odunpazarı ilçesinde gerçekleştirilen gösteri yürüyüşü sonrasında dağılan kişiler ile bir grup arasında yaşanan olaylara ait görüntülerin sosyal medyada yayımlanması sonrasında basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulduğu bildirildi.

"'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' ile 'nitelikli yağmaya teşebbüs' suçlarından soruşturma başlatıldı"

Gerçekleştirilen gösteri yürüyüşü sonrasında şüpheli kişinin, Y.U'nun elindeki bayrağı zorla almaya çalıştığı olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından derhal soruşturma işlemlerine başlanıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheli şahıs hakkında TCK'nin 216. maddesinde düzenlenen 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' ve TCK'nin 149/1-c maddesinde düzenlenen 'nitelikli yağmaya teşebbüs' suçlarından soruşturma işlemlerine başlanılmış olup, nöbetçi cumhuriyet savcısınca şüphelinin gözaltına alınması talimatı verilmiştir. Olayın tüm yönleriyle ve titizlikle araştırıldığı, soruşturma sonuçlanmadan yapılan yanıltıcı ve yönlendirici paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@