Eskişehir polisi 'kafes'ledi! Büyük operasyonda 36 gözaltı

Eskişehir merkezli, 5 ilde büyük operasyon... Çok sayıda suça karıştığı tespit edilen 36 şüpheli yakalandı.

YARGI 14.12.2023, 13:26
Eskişehir polisi 'kafes'ledi! Büyük operasyonda 36 gözaltı

Eskişehir merkezli olarak 5 ilde 300 polisin katılımıyla eş zamanlı düzenlenen ‘Kafes-18 Operasyonu’ ile çok sayıda suça karıştığı tespit edilen 36 şüpheli yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde 12 Aralık günü 06.30 sularında ‘Kafes-18 Operasyonu’ düzenlendi.

Eğlence mekanları sahipleri ve iş insanları da var

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince, ‘Kafes-18 Operasyonu’ çerçevesinde Eskişehir merkezli olarak Muğla, Diyarbakır, Çanakkale ve Ağrı illerinde içerisinde eğlence mekanlarının sahipleri ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren iş adamlarının da bulunduğu, eğlence mekanlarında sözde koruma ve güvenlik hizmeti sağlama adı altında vatandaşların huzurunu bozan, kurdukları organize suç örgütüyle yasadışı yöntemler kullanarak haksız kazanç elde eden 36 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi.

300 polis ve Özel Harekât desteğiyle büyük operasyon

Özel harekât desteğiyle yaklaşık 300 polisin yer aldığı operasyonlarda, şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.
Operasyon düzenlenen adreslerde yapılan aramalarda, işlenen suçlarda kullanıldığı tespit edilen 5 adet ruhsatsız tabanca, 27 adet değişik çaplarda mermi, 1 adet telsiz ve 1 adet bıçak ele geçirildi.

Soruşturmayı Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturmada, şüphelilerin suç işlemek amacıyla silahlı organize suç örgütü kurdukları, örgüt olarak ise ‘Silahla Birden Fazla Kişi İle Birlikte Konutta Geceleyin Yağma’, ‘Kasten Yaralama’, ‘Tehdit’, ‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Kanuna Muhalefet’, ‘Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’, ‘Hakaret’ ve ‘Suç Üstlenme’ gibi çok sayıda suça karıştıkları tespit edildi. Şüphelilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@