16.08.2023, 12:28

Adam gibi davransaydınız da size oy verseydik!..

Şimdi bir takım aklı evveller özellikle sosyal medyada dillendiriyor! Oy verdiniz, hak ettiniz bu ekonomik sıkıntıları.. Oy verdiniz beter olun. Ekmek 100 lira olsun.. Say say bitmez bu ve benzeri tarzda yorum ve hadsiz kendini bilmez ifadeleri.
Ya kardeşim, yıllardır demek ki umut olmayı başaramamışsınız, inandırıcı olamamışsınız, ki ekonomik sıkıntılar içinde girilen seçimlerde bile hezimete uğramaktan kurtulamadınız.

Biz mi dedik Selo'ya özgürlük vaat edin diye, özerklik sözleri verip basbas bağırın diye. İki büyükşehir belediye başkanını şehirlerini bırakıp, şehirlerinin kaynaklarıyla Türkiye'yi gezdirin diye. KHK'lıra geri döneceksiniz sözlerini sarf ederken aklınız nereye kaçmıştı, milli gururumuz olan Sihalara, İhalara dokunacağız diye söylemek hangi aklı evvelin işiydi? Havaalanını Amerikalı CIA bağlantılı şirkete kiralacağız diye biz mi söylettik size...

İstanbul sözleşmesini yeniden gündeme getireceğiz, ilk icraatımız olacak diyen kimdi? Ayasofya'yı tekrar müze yapmak fikrini hanginiz yumurtladı? Biz ekonomi derken ekonomiyi çözmek için uyuşturucu parasıyla ülkeyi kurtarma fikrini kim size söyletti..

Azizim, hepsini geçtik, yıllardır girdiği her seçimde yenilen adamı ne diye tekrar sürdünüz önümüze?

Kutsallarımıza, özgürlüğümüze kast eden, bizi biz yapan değerleri hedefe koyan ifadeleri sarf ederken bizden oy alabileceğinizi nereden çıkardınız? Hala millete çamur atmak, hakaret etmekle birşey elde edemeyeceğinizi son yenilgi de göstermemiş anlaşılan.

Dünya pandemiyle uğraştı, yetmedi yangınlar, seller.. Üstüne tüm dengeleri bozan bir savaş ve 11 şehrimizi yıkan o deprem.. Elbette ekonomiyi sarsacak, vatandaşa öyle böyle sancısının yaşatacağı belliydi. Ama siz ilk iş İstanbul Sözleşmesi dediniz, Selo dediniz, özerklik dediniz.. Ekonomi önceliğiniz olmadı, pasta paylaşır gibi makamları pay etmekten aklınıza ekonomi, vatandaş ve depremzedeler gelmedi.

Sonra da niye oy verdiniz? Oy verdiniz madem sürünün. Aklınız olsaydı bile bile seçmezdiniz?

Yukarıda saydıklarımdan dolayı sizi seçmediğimizi hala anlamadınız be kardeşim. Hala insanlara saldırmayı, hakaret etmeyi keramet sanıyorsunuz. Bir bölümünüz bize kurtarıcı diye makyajladığınız adayınızı şimdi parti genel başkanlığından indirmenin yolunu arıyor. Bir bölümünüz yine aynı alışkanlık kurtarıcı dediğiniz bizim oy vermemizi istediğiniz adama saydırıyorsunuz..

Biz oyumuzu sizin şu an koltuktan indirmeye çalıştığınız isme vermedik! Pişman da değiliz..

Zira seçilseydiniz ekonomik anlamında uyuşturucu baronlarına neleri peşkeş çekecektiniz de para alacaktınız, onu öğrenmek zorunda kalmadık. Ki yine de ekonomi sorunu yaşatacaktınız. Onun üstüne  Selo ve türevlerini salacaktınız ya da salmaya kalkacaktınız. Bunları yaşamak zorunda kalmadık. Özerklik diyecektiniz ortalığı karıştıracaktınız. KHK'lı FETÖ'cüleri, DHKPC'lileri memuriyet ile geri alacaktınız devletin işlerini de karıştıracaktınız.

Büyük olasılıkla İstanbul Sözleşmesi ile başlayıp, Ayasofya'yı tekrar müze yapmayla devam edip, intikam hisleri ile bürokraside de kıyım yapacaktınız. Aranızdaki pasta bölüşümü kavgalarıyla daha derin krizlere yol açacaktınız.
Evet, şimdi ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz ancak şükür ki sizin neden olacağınız ekstra sıkıntıları da, bu sıkıntıların üzerine yaşamak durumunda kalmadık.

Bizler hayatımızın büyük bölümünde krizler, sıkıntılar gördük. Elbette bu sıkıntıların aşılması mutlaka gerçekleşecektir. Ekonomi öyle ya da böyle rayına oturur. Ancak sizin söz verdiklerinizi kazanıp uygulamaya kalksaydınız ortaya çıkacak derin izleri çözmek ekonomi sıkıntıları çözmek gibi olmayacak ve yine yıllar süren bir çıkmazda çırpınacaktık.

Siz hala insanlara saydırmak yerine, ayakları yere basan, halktan kopmamış, halkın değerlerine, hissiyatına dkkat eden bir anlayış kazanmadan, asla bizlerden oy alamazsınız. Hakaret ederek de, bizlere olsun ekonomi sıkıntı çekeriz ama bunlar iyi ki kazanmamışlar diye şükrettirdiğinizi hala kavrayamamışsınız!

Evet siz adam gibi davransaydınız da size oy verseydik!..

Yorumlar (1)
Mehmet 2 ay önce
Ekmek üç lirayken benim emekli maaşım üçbin beşyüz liraydı ekmek sekiz lira oldu benim maaşım onsekiz bin beşyüz lira oldu hesap bu kadar basit inadına Erdoğan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@