Eskişehirli öğretmene uluslararası ödül... Ödülü Filistinli çocuklara adadı

Eskişehir Şehit Yalçın Baykuş İlkokulu sınıf öğretmeni Ebru Kapaklıkaya, Dubai’de gerçekleşen Küresel Eğitim Ödülleri’nde Yılın İlham Veren Öğretmeni ödülüne layık görüldü. Ebru Kapaklıkaya, "Bu ödülü öncelikle kendi güzel öğrencilerim ve yüzlerinden gülümsemeleri alınan Filistinli çocuklar için alıyorum" dedi.

EĞİTİM 22.01.2024, 12:11 22.01.2024, 12:22
Eskişehirli öğretmene uluslararası ödül... Ödülü Filistinli çocuklara adadı

Eskişehir'de Şehit Yalçın Baykuş İlkokulu sınıf öğretmeni Ebru Kapaklıkaya, Dubai’de gerçekleşen Küresel Eğitim Ödülleri’nde dünya çapında Yılın İlham Veren Öğretmeni ödülüne layık görüldü. 

Şehit Yalçın Baykuş İlkokulu sınıf öğretmeni Ebru Kapaklıkaya bu yıl 4’üncüsü düzenlenen The Global Education Awards Dubai (Küresel Eğitim Ödülleri Dubai) başvurularının değerlendirilmesi sonucunda 2023 -2024 Yılının İlham Veren Öğretmeni seçildi.

İlkokul öğrencilerinin eğitiminde; farklı teknikler, eğlenceli aktiviteler ve çeşitli materyaller kullanarak, eğitimde fark yaratan Ebru Kapaklıkaya, öğrenmeyi oyunlaştırarak ve öğrenciyi öğrenme sürecinde aktive ederek meslektaşlarına ilham verdiği için ödüle layık görüldü.  

"Bu ödülü kendi güzel öğrencilerim ve yüzlerinden gülümsemeleri alınan Filistinli çocuklar için alıyorum"

Ebru Kapaklıkaya, Dubai’de gerçekleşen Dubai Küresel Eğitim Zirvesi’nde ödülünü alarak Türkiye’yi ve Eskişehir’i temsil ederek, gururlandırdı. Ödül töreninde söz alan Öğretmen Ebru Kapaklıkaya şu ifadeleri kullandı: “İlham veren öğretmen olarak ödül almak ve ülkemi temsil etmek benim için büyük gurur, bu ödülü öncelikle kendi güzel öğrencilerim ve yüzlerinden gülümsemeleri alınan Filistinli çocuklar için alıyorum.”

Yorumlar (3)
Fahriye İpekçioğlu Emekli öğretim görevlisi 1 ay önce
Kutlarım sevgili öğretmenim Hepimiz yapabilseydik keşke,Başarılarının devamı dileklerimle ...
H.Gülgün Akansu 1 ay önce
Bravo kutluyorum,çok kutsal bir görev bu.
Nurettin gunaydin 1 ay önce

Gelişmelerden Haberdar Olun

@