Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'tan LGS açıklaması

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'tan 6 Haziran'da gerçekleşecek LGS ile ilgili önemli açıklama...

EĞİTİM 04.06.2021, 15:59
Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'tan LGS açıklaması

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, 6 Haziran'da gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sınavı ile ilgili açıklamada bulundu.

Hakan Cırıt, "Eğitim öğretime başladığınız ilk günden, bugüne kadar okuyan, sorgulayan, yenilikçi düşünme becerileri geliştiren, keşfeden bireyler olarak başarıdan başarıya koştunuz.
Pandemi sürecinden dolayı zor zamanlar geçirmenize rağmen, günümüz teknoloji çağının gerisinde kalmayarak eğitimde, bilimde, kültürel ve sosyal çalışmalarınızda önemli kazanımlar elde ettiniz. Şimdi de bunları daha ileriye taşıyacak olan ortaöğretim hayatınıza adım atmak üzeresiniz. LGS kapsamında yapılacak olan merkezi sınava 2 gün kala sizlere bazı hatırlatmalar yapmak istedik" dedi. 

Sınav için uyarılar

Hakan Cırıt, "Bildiğiniz üzere 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan sınav saat 9.30’da başlayacağından saat 9.00’da okullarınızda hazır olmanız gerekiyor. Sınava gelirken yanınızda geçerli bir kimlik kartı, yumuşak uçlu kalem, kalemtıraş ve silgi bulunması yeterli olacaktır. İsteyen öğrencilerimiz etiketi çıkarılmış şeffaf pet şişede su getirebilecekler. İki oturum halinde yapılacak olan sınavın ilk oturumu 75 dakika sürecektir. 11.30’da başlayacak olan ikinci oturum ise 80 dakika sürecek olup sınav sonuçlarınız 30 Haziran 2021 Çarşamba günü açıklanacaktır. İki oturum arasındaki 45 dakikalık bölümde, maske takmak ve sosyal mesafe kuralına uymak şartıyla okul binasında ve bahçede vakit geçirebileceksiniz" diye konuştu. 

"Tüm tedbirler alındı"

Hakan Cırıt ayrıca, "Kıymetli Veliler, Pandemi sürecinde öğrencilerimize en büyük desteği sizler verdiniz. Biliyoruz ki en az öğrencilerimiz kadar yoruldunuz. Artık emeklerinizin karşılığını alma zamanı. Öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda sınava girmeleri için gereken tüm tedbirleri aldık. Sınav binalarını Covid19 tedbirleri kapsamında dezenfekte ederek, sınav anında çocuklarımızın ihtiyaç duyabileceği maske ve el dezenfektanlarını sınav salonlarımızda hazır bulunduracağız. Yine öğrencilerimizin sağlığını korumak amacıyla okul bahçelerine yalnızca öğrenciler ve sınav görevlileri alınacak. İçişleri Bakanlığının Liselere Geçiş Sınavı Genelgesi kapsamında 6 Haziran Pazar günü sınava girecek olan öğrenciler ile beraberindeki refakatçileri 07.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak. Ayrıca yine aynı saatler arasında kırtasiyeler de açık bulundurulacak. Yine sınava girecek öğrencilerin acil iş ve işlemlerinin görülebilmesi amacıyla nüfus müdürlükleri 5 Haziran Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında; 6 Haziran Pazar günü ise 07.00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacak" dedi. 

Eskişehirlilerden sessizlik rica ediyoruz

Hakan Cırıt, "Öğrencilerimizin sınavda iyi bir başarı elde etmesi, kuşkusuz hepimizin en büyük dileğidir. Bu anlamda sınava girecek olan öğrencilerimizin konsantrasyonlarının dağılmaması için, sınav süresince sessizlik için gereken hassasiyet ve duyarlılığın gösterilmesini tüm Eskişehir halkından önemle rica ediyorum.  Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlardan emek ve desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.     


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@