Tepebaşı'nda çocuklar için kayıtlar başlıyor

Tepebaşı Belediyesi yaz dönemi çocuk programları kursları ve Belde Evleri’nde düzenlenecek Çocuk Oyun Grupları için kayıtlar başlıyor.

EĞİTİM 23.06.2024, 12:47 23.06.2024, 12:56
Tepebaşı'nda çocuklar için kayıtlar başlıyor

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nden yapılan açıklamaa yaz dönemi çocuk programları kursları ve Belde Evleri’nde düzenlenecek Çocuk Oyun Grupları için kayıtların başladığı açıklandı. 

6 ayrı merkezde çocuklar için ücretsiz kurslar

Tepebaşı Belediyesi yaz dönemi çocuk programları başlıyor. 22 farklı branşta düzenlenecek kurslar, 6 ayrı merkezde ücretsiz şekilde Eskişehirli çocuklar ile buluşacak. Ayrıca Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi’ndeki destek programları için de kayıtlar başlıyor. 

Bu kapsamda başlayacak olan 22 farklı branştaki kurs, 6 ayrı merkezde Eskişehirli çocuklar ile ücretsiz olarak buluşacak. Programlar için kayıtlar 24-26 Haziran tarihleri arasında online olarak yapılacak. Kayıt işlemlerinin ardından programlar 1 Temmuz tarihinde başlayacak. Birçok yaş grubundan çocuğa hitap eden programlar arasında oyun ve beceri grubu, tekvando, jimnastik, resim, çocuk zumba, yaratıcı drama, sihirli deneyler, halk dansları, çocuk atletizm, akıl ve zeka oyunları, seramik, cam füzyon, cam şabloma, müziğin mutfağı, bilardo, ritim, mangala, tasarım eğitimi, çocuk yoga, sokak oyunları, bil bakalım ve modern dans yer alıyor. Programların gerçekleşeceği merkezler ise 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Özdilek Sanat Merkezi, Çukurhisar Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Türkan Saylan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Esentepe Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi ile 29 Ekim Gençlik Merkezi olacak.

Destek programlarına kayıtlar da başlıyor

Tepebaşı Belediyesi Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi’ndeki destek programları için de kayıtlar başlıyor.  Merkezde uzman eğitmenler tarafından 4,5,6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik destek programları düzenlenecek. Bu kapsamda merkezde, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Rehberlik gibi alanlarda öğrencilere eğitim desteği verilecek.   
Yaz dönemi çocuk programları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 321 56 11 numaralı telefonlardan yetkililere ulaşabiliyor. Online kayıt formuna ise görselde yer alan QR kodu okutarak veya https://tinyurl.com/cocukprogramlari linkine tıklayarak ulaşılabiliyor. 

Çocuk Oyun Grupları için kayıtlar 24 Haziran'da başlıyor

Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri’nde düzenlenecek Çocuk Oyun Grupları için kayıtlar 24 Haziran Pazartesi günü başlıyor. 

Belde Evleri’nde başlayacak olan Oyun Grupları için kayıtlar 24 Haziran Pazartesi başlıyor. 36-57 ay arası çocuklar için çocuk oyun grupları Belde Evleri’nde Eskişehirli çocuklar ile buluşacak. Etkinlikler Hasan Âli Yücel Belde Evi, Hedef Batıkent Belde Evi, Fevzi Çakmak Belde Evi, Şarhöyük Belde Evi, Muttalip Belde Evi ve Yeşiltepe Belde Evi’nde gerçekleşecek. Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00/4205/4200 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@