Seyitgazili kadınlar eğitimleri tamamladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal ilçelerde düzenlenen seminerler kapsamında Seyitgazi'deki “Kadın Sağlığı Eğitim Semineri” tamamlandı. Seminere katılan ve eğitimleri tamamlanan kadınlara katılımcı belgeleri verildi. 

SAĞLIK 23.06.2024, 13:51 23.06.2024, 13:54
Seyitgazili kadınlar eğitimleri tamamladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal ilçelerde düzenlenen seminerler kapsamında Seyitgazi ilçesinde gerçekleştirilen “Kadın Sağlığı Eğitim Semineri” tamamlandı. Seminere katılan ve eğitimleri tamamlanan kadınlara katılımcı belgeleri verildi. 

2008 yılından bugüne kadınlara danışmanlık ve eğitim hizmeti veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü aracılığıyla ilçelerde yürüttüğü eğitim faaliyetlerini yaygınlaştırmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından kadınlara yönelik koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi amacıyla kırsal ilçelerdeki eğitim buluşmaları gerçekleştiriliyor.

“Kadın Sağlığı Eğitim Semineri” kapsamında Seyitgazi ilçesinde ilk gruba 6 hafta boyunca verilen eğitimler tamamlandı. Kadınlara katılımcı belgeleri düzenlenen etkinlikle verildi. 

Etkinliğe Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın katıldı. Başkan Tepe, kadınların her alanda bilgilendirilmesinin önemine vurgu yaptı. 

Hale Kargın da, Sosyal Hizmetler Dairesi olarak birçok projeye imza attıklarını belirterek, eğitimlerin ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini söyledi. 
Eğitimler sonrası katılımcı belgelerini alan kadınlar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@