Ekrem Birsen Anemon Otel'deki etkinliğe ateş püskürdü

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Anemon Otel'de düzenlenen "Alışveriş Festivali"ne sert tepki gösterdi.

EKONOMİ 15.12.2023, 19:25 15.12.2023, 19:43
Ekrem Birsen Anemon Otel'deki etkinliğe ateş püskürdü

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, yaptığı açıklamada, "Eskişehir Tepebaşı bölgesinde faaliyet gösteren Anemon Otel'in toplantı salonlarında Alışveriş Festivali adı altında düzenlenen etkinlik Eskişehir Esnaf Sanatkarlarına ve ticari hayata büyük zarar vermektedir. Konaklama amaçlı faaliyet gösteren otel işletmesinin içerisinde tuhafiye, hazır elbise, ayakkabı gibi pek çok giyim eşyasının alışveriş festivali adı altında satılması ticari ahlaka uymamaktadır" dedi. 

"Resmi mercilere başvurduk, etkinliğin durdurulmasını istedik"

Birsen, "Festival, panayır, yöresel ürünler tanıtımı ve benzeri adlar altında faaliyet göstererek asıl amacı satış yapmak olan bu tür etkinlikler, tüm kanuni gereklerini yerine getirerek aynı faaliyet kolunda çalışan esnaf ve sanatkarlarımız açısından önemli bir haksız rekabet ortamı oluşturmaktadır. Aynı şekilde Anemon Otel'de gerçekleşen Alışveriş Festivaline karşı ilgili resmi mercilere başvurularımız yapılmış ve etkinliğin durdurulması istenmiş ve bundan sonra da bu tür etkinliklere izin verilmemesi için gereği yapılacaktır" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@