Eskişehir'de korkutan patlama sesi! Eskişehir Valiliği'nden açıklama

Eskişehir genelinde bugün saat 11.00 sıralarında duyulan ve korku yaratan patlama sesi ile ilgili Eskişehir Valiliği'nden açıklama geldi: "Saat 16.00'ya kadar yine olabilir, korkmayın"

HAYAT 02.02.2024, 12:51 02.02.2024, 13:05
Eskişehir'de korkutan patlama sesi! Eskişehir Valiliği'nden açıklama

Eskişehir Valiliği, öğle saatlerinde Eskişehir genelinde duyulan patlama sesinin emniyetli sahada gerçekleştirilen test ve tecrübe uçuşu sırasında meydana gelen sonik patlama sesi olduğunu açıkladı. Emniyetli sahada yapılan uçuşların saat 16.00'ya kadar süreceği ve benzer sonik patlama seslerinin duyulabileceği belirtildi. 

Eskişehir'de bugün saat 11.00 sıalarında kentin pek çok noktasında şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Nereden geldiği bilinmeyen patlama sesi vatandaşlar arasında korku ve paniğe neden olurken, Eskişehir Valiliği konuyla ilgili açıklama paylaştı.

Yapılan açıklamada, öğle saatlerinde işitilen patlama sesinin 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığı tarafından emniyetli sahada gerçekleştirilen test ve tecrübe uçuşu sırasında meydana geldiği belirtildi. Ayrıca saat 16.00'a kadar davam edecek olan çalışmalar nedeniyle gün içerisinde benzer sonik patlama seslerinin duyulabileceği öğrenildi.

Sonik patlama nedir? 

Sonik patlama, ses dalgası kaynağının ses hızında ya da ses hızından daha hızlı biçimde hareket etmesi sonucu oluşan şiddetli ses patlamalarıdır. Sonik patlamalar, zaman zaman Eskişehir'de jet uçuşlarının uçuşları sırasında yaşanmaktadır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@