Eskişehir Eğitim-Bir-Sen'den anlamlı etkinlik... Büyük katılım

Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şubesi, sinema buluşmalarını “Aybüke: Öğretmen Oldum Ben” film gösterimi ile başlattı. Sendika üyeleri ve aileleri gösterime büyük katılım gösterdi, şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatını anlatan film izleyenleri duygulandırdı.

HAYAT 21.12.2023, 19:10 21.12.2023, 19:21
Eskişehir Eğitim-Bir-Sen'den anlamlı etkinlik... Büyük katılım

Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şubesi, sinema buluşmalarını “Aybüke: Öğretmen Oldum Ben” film gösterimi ile başlattı. Sendika üyeleri ve aileleri gösterime büyük katılım gösterdi. şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatını anlatan film izleyenleri duygulandırdı.

Yoğun ilgi gören gösterime Vali Yardımcısı Salih Altun, Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, çok sayıda sendika üyesi ve aileleri katıldı. 

Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar yaptığı açıklamada, "Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak bugün çok anlamlı, güzel bir etkinliğe imza attık. “Aybüke: Öğretmen Oldum Ben” sinema filmini yüzlerce üyemiz aileleri çocukları ve emekli öğretmenlerimiz ile beraber izledik. Kendisi de aynı zamanda bir öğretmen çocuğu olan Eskişehir Vali Yardımcımız Salih Altun’da öğretmen babası ile birlikte davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdı. Başta Sayın Valimiz Salih Altun olmak üzere tüm üyelerimize ailelerine teşekkür ederiz. Etkinliğimizin ikinci kısmına da nasip olursa yarın devam edeceğiz. Yarın ki özel davetlilerimiz ise öğretmen olmayı bekleyen eğitim fakültesi öğrencilerimiz olacaktır. Ülkemizin barış huzur ve bütünlüğüne kast eden, ömürlerinin baharında Aybüke öğretmenimizi Necmettin öğretmenimizi şehit eden hain terör örgütleri şunu bilsinler ki biz bir ölsekte bin diriliriz. Bir canımız yitip gitse de bu şanlı şerefli milletin sinesinden milyonlarca Aybüke ve Necmettin öğretmen çıkacaktır. Hain terör örgütleri emellerine ulaşamayacak, hevesleri kursaklarında kalacaktır. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, mekanlarının âlî olmasını niyaz ederim. Ayrıca böylesi güzel bir etkinliğin hazırlanmasında emeği olan tüm arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ederim" dedi. 

Sinema buluşmaları kapsamında ikinci seansın da bu akşam (21 Aralık) saat 21.00'de öğretmenler ve eğitim fakültesi öğrencilerinin de katılııyla gerçekleştirileceği ifade edildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@