Eskişehir'in yeni Jandarma Karakolu törenle açıldı

Eskişehir'de İmişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet verecek olan İmişehir Organize Sanayi Bölgesi Jandarma Karakolu düzenlenen törenle açıldı.

HAYAT 18.12.2023, 13:58
Eskişehir'in yeni Jandarma Karakolu törenle açıldı

Eskişehir 75. Yıl Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Osmangazi Bulvarı üzerinde yapımı tamamlanan jandarma karakolu, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Karakolun açılış töreninde konuşan Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, “Bu karakol binası sadece organize sanayi bölgemize değil çevresindeki mahallelere de hizmet verebilecek bir anlayışla burada konuşlandı” dedi.

Her geçen gün büyüyen Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde açılan jandarma karakolunun, konum olarak çevre mahallelere de hizmet verebileceğini belirten Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birisidir. Hızla gelişiyor, hızla büyüyor ve yeni yatırımcılar için cazip bir nokta olmaya devam ediyor. Gün geçtikçe gelişen, büyüyen, bu organize sanayi bölgemizin güvenlik hizmetlerinin daha iyi bir noktaya gelebilmesi adına ihtiyaç duyulan bu noktaya bir karakol binası yapıldı. Güvenlik birimlerimiz 24 saat esasına göre görev yapan, tatili olmayan, kolluk kuvvetlerimiz, emniyet teşkilatımızda, jandarma teşkilatımızda aynı anlayış içerisinde bu çalışmaları ortaya koyan ve çalışan, fedakarlık yapan birimlerimizdir. Sadece halkın huzur ve güvenliği için, ülkenin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için terörle mücadelede de özverili bir şekilde çalışmalarını ortaya koyan güvenlik birimlerimizi, kurulduğu günden itibaren büyük fedakarlıklarla ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlayan, bölünmez bütünlüğü konusunda güzel çalışmalar ortaya koyan bu teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Jandarma teşkilatımız hepinizin bildiği gibi özellikle kırsal alanda görev yürüten güvenlik birimlerimizden birisi ve kurulduğu günden itibaren de özveriyle fedakarca bu çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bu karakol binası sadece organize sanayi bölgemize değil çevresindeki mahallelere de hizmet verebilecek bir anlayışla burada konuşlandı ve olaylara daha hızlı bir şekilde müdahale bakımından bir avantaj sağlayacağını hepimiz biliyoruz” dedi.

Karakol binası dualarla hizmete açıldı

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir de yaptığı konuşmada, karakol binasının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından edilen duanın ardından, kurdele kesilerek İmişehir Organize Sanayi Bölgesi Jandarma Karakol Komutanlığı hizmete açıldı.

Açılış törenine, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral İsmail Güneykaya, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar ve gaziler katıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@