Tepebaşı Belediyesi duyurdu! "Şikayetçi olduk, yasal süreç başlatıldı"

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi'nin örnek projesine hırsızlar dadandı! Tepebaşı Belediyesi, “Tarımda Güneş Enerjisiyle Sulama” projesinin Gündüzler'deki sisteminin hırsızlar tarafından çalındığını ve olayla ilgili şikayetçi olunduğunu açıkladı.

HAYAT 07.05.2024, 14:17 07.05.2024, 14:22
Tepebaşı Belediyesi duyurdu! "Şikayetçi olduk, yasal süreç başlatıldı"

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi’nin üretime destek amacıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan “Tarımda Güneş Enerjisiyle Sulama” uygulamasının Gündüzler Mahallesi’ndeki ünitesi hırsızların hedefi oldu.

Tepebaşı Belediyesi’nin “TARGES – Tarımda Güneş Enerjisiyle Sulama” projesinin uygulandığı noktalardan Gündüzler Mahallesi’ndeki ünite, hırsızlar tarafından hedef alındı.

Sistemi ve 2 aküyü çaldılar

Mahalledeki üreticilerin hayvanlarını sulayabilmeleri adına 2015 yılından bu yana hizmet veren ve güneş enerjisi kullanarak su pompalayan sistem hırsızlar tarafından çalındı. Ünitenin yerleşik olduğu kulübeye giren hırsızlar, Off-grid inverter (şebeke bağlantısız sistem) ve 2 adet jel aküyü çalarak kayıplara karıştı.

"Olası olaylarda Tepebaşı Belediyesi ve güvenlik güçlerini bilgilendirin"

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri Jandarma’ya hırsızlık hakkında şikayette bulunarak yasal süreç başlatıldığını kaydederken, kent halkının ödediği vergiler ile hizmete dönüşen uygulamaların zarar görmesine seyirci kalınamayacağını belirtti. Yetkililer vatandaşları hizmetlere ve ortak kullanım malzemelerine sahip çıkmaya, olası hırsızlık olaylarında Tepebaşı Belediyesi ve güvenlik güçlerini bilgilendirerek bu kişileri engellemeye davet etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@