Sivrihisar'daki yatırımla ilgili yeni açıklama... Valilik bitiş tarihi açıkladı

Eskişehir Valiliği'nden Sivrihisar'da yapımı devam eden yeni hastane binası ile ilgili yeni açıklama... Valilik bitiş tarihini açıkladı.

SAĞLIK 14.05.2024, 14:37 14.05.2024, 14:42
Sivrihisar'daki yatırımla ilgili yeni açıklama... Valilik bitiş tarihi açıkladı

Eskişehir Valiliği'nden Sivrihisar lçesinde yapımı devam eden yeni hastane binası ile ilgili açıklama geldi. 

Eskişehir Valiliği sosyal medyadan yaptığı "Sivrihisar yeni hastane binası hızla yükseliyor" başlıklı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"12.10.2023 tarihinde başlanan Sivrihisar Devlet Hastanesi yeni hizmet binası hızla tamamlanıyor. 40 yataklı olarak yapımına başlanan Sivrihisar Yeni Hastane Binası Projesi 3757 m² oturma alanı üzerine 12.428 metrekare toplam kapalı alanı olan ve 4 kat 2 bloktan oluşacaktır. Yataklı servis odaları WC-Banyo bulunan nitelikli hasta odaları olarak tasarlanmıştır. Yeni hastane binasında; -12 adet poliklinik (7 adet genel poliklinik 5 adet Aile Hekimliği için) -2 adet Diş Polikliniği -6 adet Müşahede Yatağı -2 adet SDL (Sancı-Doğum- Lohusa) odası -3 adet çift, toplam 6 yataklı palyatif Bakım Merkezi -16 adet çift yataklı hasta servis odası yer alacaktır. -81 araçlık açık otopark planlanmıştır."

"Temmuz ayı sonunda tamamlanması planlanıyor"

Açıklamada ayrıca, "İnşaat 2 aşamada tamamlanacaktır. İlk aşamada yataklı servis, yoğun bakım, palyatif bakım ve polikliniklerin yer aldığı yeni hastane binası tamamlandıktan sonra eski binadan yeni hastane binasına taşınacaktır. Bu binanın yapımının Temmuz ayı sonunda tamamlanması ve İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edilmesi planlanmaktadır" denildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@