Tepebaşı'nda 2 Eylül coşkusu

Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı dolayısıyla 2 özel konser gerçekleştirdi.

SANAT 03.09.2021, 14:18
Tepebaşı'nda 2 Eylül coşkusu

Tepebaşı Belediyesi, yerel sanatçılara destek olmak amacı ile “Hayat Tepebaşı’nda Sahne Parklarda” sloganı ile düzenlediği konser programlarına devam ediyor.

Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 2 Eylül’de, günün anlamına uygun şarkı ve marşlar, kent halkı ile buluştu. Batıkent Şair Rasim Köroğlu Deneyimli Kafe’de Şebnem Sezer ve Şirintepe Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Erol Ayaz Parkı yanında Emre Söylemez konseri vatandaşların ilgisi ile gerçekleşti. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da konserlerde vatandaşlar ile bir araya gelerek marşlara eşlik etti.

Ahmet Ataç: Onlara ne kadar şükretsek azdır

Koronavirüs önlemleri eşliğinde açık havada düzenlenen etkinliklerde konuşma yaparak mahalle sakinlerine seslenen Ataç, "Bugün Eskişehir’imiz için önemli bir gün, düşman işgalinden kurtuluşumuzun 99’uncu yılı. Eskişehir’imiz 18 Temmuz 1921’de Yunan işgaline uğradı ve Eskişehir çok ciddi zarara uğradı. Mustafa Kemal Atatürk’ün, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da kazanılan zaferin ardından ‘Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!’ komutuyla tüm memleketimizi düşmandan temizledi. Büyük Atatürk’e, silah arkadaşlarına, tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, bize böyle güzel bir vatan bıraktılar. Biz de bu vatanda kadını ile erkeği ile özgürce yaşayabiliyoruz. Onlara ne kadar şükretsek azdır. Eskişehirli sanatçılarımıza da sahip çıkmak hepimizin görevi, hiçbir zaman yalnız bırakmadık” diye konuştu.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar da düzenlenen etkinliklere katılmaktan dolayı memnuniyetini belirterek Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@