Tepebaşılı kadınlar Sivrihisar'ı gezdi... "Çok daha fazlasını Tepebaşı'nda yapacağız"

Cumhur İttifakı AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü, Tepebaşı bölgesinde bulunan kadınlara Sivrihisar Kültür Gezisi hediye etti. Yüzügüllü, "Sivrihisar’da yaptığımız çalışmaların daha fazlasını Tepebaşı bölgesinde gerçekleştireceğiz" dedi.

SİYASET 07.03.2024, 16:30 07.03.2024, 16:44
Tepebaşılı kadınlar Sivrihisar'ı gezdi... "Çok daha fazlasını Tepebaşı'nda yapacağız"

Cumhur İttifakı AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü, Tepebaşı bölgesinde bulunan kadınlara Sivrihisar Kültür Gezisi hediye etti.

Tepebaşı’nın kadınlarını Sivrihisar’da bizzat ağırlayan Hamid Yüzügüllü Sivrihisarlı kadınlarla imza attıkları başarılı çalışmaları Tepebaşı bölgesindeki kadınlara aktararak, Tepebaşı’nda kadınlarla birlikte birçok proje gerçekleştireceklerini söyledi.

Cumhur İttifakı Ak Parti Tepebaşı Belediye Başkan adayı Hamid Yüzügüllü “10 yıllık Sivrihisar Belediye Başkanlık sürecim boyunca Sivrihisarlı kadınlarımızı evlerinden çıkartarak meslek sahibi olmaları, ekonomik özgürlüklerine elde etmeleri ve sosyal kültürel anlamda yaptığımız çalışmalarla çok sayıda girişimci, üreten ve güçlü kadınımızı sahaya çıkarttık. Kurduğumuz Sanat atölyelerinde Sivrihisarlı kadınlarımız sanat sahibi oldular. Şuan 5 Kültür Bakanlığı devlet sanatçısı, 35 ise işletmeci kadınımız var. Şimdi sırada ise Tepebaşı var. Sivrihisar’da yaptığımız çalışmaların daha fazlasını Tepebaşı bölgesinde gerçekleştirerek Güçlü Kadınlarımız ile birlikte Güçlü bir Tepebaşı ortaya çıkartacağız” dedi.

Sivrihisar gezisine yoğun katılım gösteren Tepebaşılı kadınlar, Sivrihisar Belediyesi Sanat Atölyelerini, Türkiye’nin ilk ve tek Uygulamalı Kilim Müzesini, Unesco Dünya Mirası Ulu Camii’yi, Alemşah Kümbeti’ni, Arastalar Çarşısı’nı, Sivrihisar Kültür Evi’ni, Saat Kulesi ve Seyir Terası ile birlikte Türkiye’nin ilk ve tek Açık Hava Heykel Müzesi’ni gezme fırsatı buldu. Tepebaşı’ndan gelen kadınlar Sivrihisar’ın kent estetiğine, tarih ve kültürüne hayran kaldıklarını söyledi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@