Sümeyye Boyacı yine Eskişehir'e madalya ile dönüyor

Eskişehir'in ve Türkiye'nin gururu, Dünya Paralimpik Yüzme Şamypiyonumuz Sümeyye Boyacı, Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda 45.06’lık derecesi ile Avrupa üçüncüsü oldu.

SPOR 23.04.2024, 13:32
Sümeyye Boyacı yine Eskişehir'e madalya ile dönüyor

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, Portekiz'in Madeira Adası'nda düzenlenen Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda 45.06’lık derecesi ile Avrupa üçüncüsü oldu.

Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’nin olimpik yüzme branşlarında ilk Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, 2024 Paris Paralimpik Oyunları öncesi başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Portekiz'in Madeira Adası Penteada Olimpik Yüzme Havuzları Kompleksinde düzenlenen Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda ay yıldızlı forma ile yüzen gururumuz Sümeyye Boyacı, 45.06’lık derecesi ile 50 metre sırtüstü kategorisinde Avrupa üçüncüsü oldu.

Sümeyye Boyacı'yı tebrik eden ve sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Avrupa üçüncüsü olan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübümüzün sporcusu Sümeyye Boyacı’yı ve antrenörlerini kutluyor, bizlere her şampiyonada yaşattığı tarifsiz duygular için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@