Eskişehir Şehir Hastanesi'nde yeni bir merkez daha açıldı

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde yeni bir merkez daha açıldı...

SAĞLIK 23.04.2024, 14:52 23.04.2024, 14:59
Eskişehir Şehir Hastanesi'nde yeni bir merkez daha açıldı

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Çocuk Üroloji ve Üroloji polikliniklerine başvuran işeme disfonksiyonu tanısı olan, buna bağlı mesane ve böbrek bozukluğu gelişen hastalara tanı koymak ve tedavi etmek amacıyla İşeme Rehabilitasyon Merkezi kuruldu.

Yeni kurulan merkezde tuvalet eğitimi almış her yaş grubuna işeme testi (üroflowmetri), işeme terapisi (biofeedback) ve pelvik taban kasları kasılarak çişi ve kakayı tutabilmeyi sağlarken, gevşeyerek sağlıklı bir şekilde işemeyi ve dışkılamayı sağlama hizmeti sunulacağı, ayrıca yeni doğan bebekler de dahil olmak üzere idrar kaçırma ve yapma problemi olan her yaş grubu hastalara idrar kesesi fonksiyonlarının incelenmesi (ürodinami) hizmeti sağlanacağı belirtildi. 

Bölgede o işlemin yapıldığı tek merkez olacak

İşlemlerin yürütüldüğü birimde, bölgede Pelvik Taban Kas Rehabilitasyonunun da yapıldığı tek merkez olarak Eskişehir ve çevre illerden gelen hastalara hizmet vermektedir.

Birimde çocuk üroloji, üroloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon hekimleri ile birlikte 2 üroterapi hemşiresi ve 1 fizyoterapist bulunurken, birimde hastalara randevulu hizmet verildiği ifade edildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@