Eskişehir - Afyonkarahisar yolu denetlendi... Vali de katıldı

İl Jandarma ekiplerince bugün il merkezinde Afyonkarahisar-Eskişehir yol güzergâhında yapılan havadan denetime Vali de katıldı...

TRAFİK 17.05.2021, 16:27 17.05.2021, 16:51
Eskişehir - Afyonkarahisar yolu denetlendi... Vali de katıldı

Trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik kazalarının en aza indirmek adına Jandarma ve emniyet ekipleri havadan trafik denetimleri ile trafiğin genel durumunu kontrol ediyor.

İl Jandarma ekiplerince bugün il merkezinde Afyonkarahisar-Eskişehir yol güzergâhında helikopterle gerçekleştirilen trafik denetimine katılan Vali Gökmen Çiçek ve milletvekillerine İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel de eşlik etti. Albay Kırgel’den bilgiler alan Vali Çiçek, yol boyunca alınan önlemleri ve ekiplerin gerçekleştirdikleri denetimleri havadan kontrol etti. Denetim sonrası açıklamalarda bulunan Vali Çiçek, Afyonkarahisar’ın 7’si ana yol olmak üzere 12 yol girişi ile yolların kesiştiği bir il olduğunu belirtti.

Vali Çiçek, “Araç yoğunluğunun en fazla yaşandığı illerden birisiyiz. Bayram süresince sorunsuz bir dönem geçirdik. Bugün kademeli normalleşmenin ilk gününde de herhangi bir yoğunluk yaşamıyoruz. Ekiplerimiz zaman zaman denetimler gerçekleştiriyor. Bugün bizlerde bu denetim eşlik ettik. Trafikte en az sorun ve ez az kayıp yaşanması için çalışmalarımız, tedbirlerimiz ve denetimlerimiz devam edecek” dedi.

Ayrıcı yapılan denetimlerde 135 araç kontrol edilirken 5 araç ve sahiplerine 890 lira idari yaptırım uygulandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@