Clubhouse'a yasak kararı aldı

Sesli sosyal medya uygulaması Clubhouse ile ilgili o ülkede yasak kararı alındı...

BİLİM 09.02.2021, 13:50
Clubhouse'a yasak kararı aldı

Sesli sosyal medya uygulaması Clubhouse, Çin’de yasaklandı.

Dünya çapında salgın nedeniyle karantina uygulamaları devam ederken kullanıcılara sesli sohbet etme imkanı sağlayan son günlerin en popüler sosyal medya platformu Clubhouse, Çin’de yasaklandı. Günlük sohbetlerin dışında önemli tartışmaların da yapıldığı ABD merkezli sesli sosyal medya uygulamasına pazartesi gününden itibaren erişim engeli geldi.

Clubhouse'daki Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki gözetim kampları, Tayvan’ın bağımsızlığı ve Hong Kong Ulusal Güvenlik Yasası gibi konulardaki tartışmalara binlerce kişi katılmıştı. Ancak dün akşam saatlerinde Çinli sosyal medya kullanıcıları Clubhouse uygulamasına erişim sorunu yaşadıklarını belirtmeye başladı. Tartışmaların ardından uygulamanın erişime kapatıldığı ortaya çıktı.

Clubhouse’dan ise konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin yaptığı açıklamada, Clubhouse uygulamasının yasaklanmasıyla ilgili bilgisi olmadığını söyledi.
Çin’de yasaklanan uygulamalar arasında Google, YouTube, WhatsApp, Facebook, Telegram, Twitter, gibi sosyal medya platformları yer alıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@