Türk şirketten Erzurum'da hayatta kalma oyunu!

Türk oyun şirketi Erzurum isimli yeni bir bilgisayar oyunu geliştirdi.

BİLİM 29.12.2020, 15:24 29.12.2020, 16:24

Türk şirketleri son yıllarda oyun dünyasına yeni oyunlar kazandırmaya devam ediyor. Zula, Mount & Blade: Warband ve Mount & Blade II: Bannerlord ve Sabotaj gibi oyunların ardından şimdi de Erzurum isimli bir hayatta kalma oyunu Steam'deki yerini aldı. 

Proximity Games adlı şirketin geliştirdiği hayatta kalma oyunu, Taylan isimli bir karakterin Erzurum'un ıssız bölgelerinde doğayla ve soğukla olan mücadelesini konu alıyor. Erzurum, popüler dijital oyun platformu Steam üzerinden Ocak ayının sonunda kullanıcıların erişimine sunulacak.

Taylan'ı büyük dertler bekliyor

Oyunun Steam'deki açıklamasında: "Erzurum, Türkiye'nin en soğuk şehirlerinden biridir. Taylan için, kışın ortasında ve yaya olarak Erzurum'un ıssız bölgelerinde seyahat etmek çok saçma bir fikirdi. Taylan'ın henüz farkına varmadığı şey ise, girmek üzere olduğu bölgenin bir göktaşı düşmesinden etkilenmiş olduğudur. Sanki içinde bulunduğu zorlu şartlar yetmiyormuş gibi, şimdi Taylan'ı daha büyük dertler bekliyor.

Issız doğada tek başına

Erzurum; dondurucu soğuklara, vahşi doğaya, açlığa ve susuzluğa karşı mücadele ettiğin bir hayatta kalma oyunudur. Bu zorlu şartlarla mücadele edebilmek için odun veya kömür toplayıp ateş yakmalı ve kendinizi ısıtmalısınız, uyumak için yatak bulmalısınız, yemek, silah, tıbbi ürünler, yararlı araç gereçler... Kısacası sizi hayatta tutmak için ne gerekiyorsa onu bulmalısınız." ifadeleri yer alıyor. 

Kanada yerine Erzurum

Hinterland Studio'nun geliştirdiği dünyaca ünlü The Long Dark oyununa benzer bir işleyişe sahip olan Türk yapımı oyunda, Kanada yerine Erzurum'un ıssızlarında hayatta kalmaya çalışılacak. Oyunun şüphesiz ki ilham kaynağı olan The Long Dark'tan kuzey ışıklarını alıp Erzurum'a getirmesi de oyunun tanıtım filminde dikkat çeken detaylardan birisi...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@