Eskişehir'de toplu ulaşımda yeni uygulama başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi duyurdu... Toplu ulaşımda yeni uygulama başladı.

EKONOMİ 15.11.2022, 14:22
Eskişehir'de toplu ulaşımda yeni uygulama başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bugün (15 Kasım) itibariyle toplu taşımada Sanal Eskart ve kredi/banka kartı ile temassız yolculuk uygulamasının başladığını duyurdu. 

15 Kasım itibariyle yolcuların fiziki karta ihtiyaç duymadan toplu taşımadan faydalanabilecekleri belirtildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yenilenen sistem kapsamında toplu taşımada tek kullanımlık QR Bilet, 2-3-4-5 Binişlik Biletler, Sanal Eskart ile QR Kod/NFC ve tüm bankaların temassız banka/kredi kartları ile yolculuk yapılabileceğini belirtti. 

ESTRAM Genel Müdürü Hakan Murat Bayındır, yaptığı açıklamada ESTRAM Mobil üzerinden vizeleme ve bakiye yükleme işlemlerinin de yapılabildiğini söyledi. Bayındır, “Vatandaşlarımızın beklentileri dahilinde uzun süredir üzerinde çalıştığımız yeni sistem dolayısıyla bizler de heyecanlıyız. Birçok yenilik getiren sistemin özellikle akıllı telefon kullanan vatandaşlarımızın toplu taşımadaki işlemlerini kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Yeni sistem ile ilgili bilgi vermek gerekirse, öncelikle yolcularımız fiziki Eskart’a ihtiyaç duymadan kendi sanal kartlarını oluşturarak temassız seyahat edebilecekler. Güncellediğimiz ESTRAM Mobil uygulaması sayesinde QR Kod ile öde seçeneği ile validatörlerde çıkan kodlar telefonla okutularak veya NFC özelliği aktif telefonlarda hiç buna bile ihtiyaç duymadan yalnızca telefonu validatöre okutarak geçişe izin veriliyor. Buna ilave olarak birçok vatandaşımızın kullanacağını düşündüğümüz diğer bir yenilik ise kredi ve banka kartı ile yolculuk. Özellikle pandemi sürecinde hayatımıza adapte olan temassız kredi ve banka kartlarını da toplu taşımada bu sistem sayesinde kullanabileceğiz. Vatandaşlarımız fiziksel Eskart’a veya mobil uygulamamıza ihtiyaç duymadan da temassız kartını validatöre okutarak toplu taşımadan faydalanabilecek” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@