Gürhan Albayrak: Eskişehir'de üretiliyor ve 500 milyon avroluk sipariş alındı

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak'tan açıklama: "500 milyon avro değerinde, raylı sistemin Togg’u Eskişehir’de üretiliyor"

EKONOMİ 02.05.2024, 13:22 02.05.2024, 13:26
Gürhan Albayrak: Eskişehir'de üretiliyor ve 500 milyon avroluk sipariş alındı

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti, Eskişehir’de üretimi devam eden ve TCDD Taşımacılık için 500 milyon avroluk sipariş alınan 95 adet Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifleri’nin üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.  

"500 milyon avroluk sipariş alındı, Eskişehir'de yerli ve millî 95 adet Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifi üretiliyor, gurur duyuyoruz"

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Albayrak, Türkiye’nin ‘Millî Teknoloji Hamlesi’ sayesinde hemen hemen her alanda dünya çapında bir üretici olduğunu belirtti. Eskişehir’in ve Türkiye’nin gururu TÜRASAŞ’ın ulaşım sistemlerinde önemli pay sahibi olduğunu vurgulayan Albayrak, "500 milyon avro değerinde, raylı sistemin Togg’u Eskişehir’de üretiliyor. Gururumuz, demiryolu sektörünün lokomotifi TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ettik. Bölge Müdürümüz Ali Rıza Isın’dan öncelikle TÜRASAŞ’ın TCDD Taşımacılık için 500 milyon euroluk sipariş aldığı ve şehrimizde üretimi devam eden yerli ve millî 95 adet Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifi Projesi ve Ar-Ge çalışmalarına dair bilgiler aldık. Nasipse 3 sene içerisinde siparişleri teslim etme planı var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ektiğimiz tohumlar seneler sonra meyvelerini vermeye başladı. 500 milyon euro gibi yüksek meblağ paramız yurt dışına gitmeyecek, şehrimizde yani ülkemizde kalacak. Eskişehir’imizde üretimi devam eden bu mega proje için ne kadar gurur duysak azdır. Bazıları şehirde suni gündem oluşturma çabalarına devam etsinler. Biz Türkiye Yüzyılı ışığında yürümeye devam edeceğiz. Değerli müdürümüze, ekibine ve işçi kardeşlerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@