Hamid Yüzügüllü: Bu projeyle Sivrihisar'da turistler de istihdam da artacak

"Dünyanın merkezi", "Gönül Dağı" Sivrihisar yeni bir projeyle daha gündemde... Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, "Gönül Dağı Kamp, Karavan Alanı ve Taş Ev Projesi"nin son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 04.01.2024, 22:42 04.01.2024, 22:59
Hamid Yüzügüllü: Bu projeyle Sivrihisar'da turistler de istihdam da artacak

Son yıllarda turizmde büyük atılım yapan Eskişehir'in Sivrihisar ilçesi turizme yönelik BEBKA destekli yeni bir projeyle daha gündemde. 

Sivihisar Belediyesi'nin ilçeye gelen turistlerin konaklam süresini arttırma, yeni istihdam alanları yaratma ve ilçe ekonomisini daha da zenginleştirmeye yönelik "Gönül Dağı Kamp, Karavan Alanı ve Taş Ev Projesi"nin çalışmaları hızla devam ediyor. 

"Gönül Dağı Kamp, Karavan Alanı ve Taş Ev Projesi" ile güzel ilçemiz Sivrihisar, doğa tutkunlarına, karavan gezginlerine ve tarih meraklılarına ev sahipliği yapacak.

Bölgenin doğal güzelliklerini koruyarak sürdürülebilir turizmi sağlamak ve şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlere huzurlu bir mola sunmak projenin temel amacını oluşturuyor.

Anadolu'nun sıcaklığını en derinden hissedebileceğiniz tarihi ve kültürel değerler kenti Sivrihisar, Gönül Dağı dizisinin çekim mekanı olarak da biliniyor. "Gönül Dağı Kamp, Karavan Alanı Projesi" ile ilçemiz bağımsız konaklama birimleri, sosyal tesis, yöresel ürün satış alanları, karavan parkı ve kamp alanını içererek ziyaretçilere keyifli bir konaklama sunmayı amaçlıyor.

Karavan gezginlerinin yeni uğrak noktası olacak

Sivrihisar'a hayranlık duyan gezginler, projenin tamamlanmasıyla eşsiz atmosferin tadını doyasıya çıkaracaklar. Aynı zamanda, karavan sahipleri için modern ve konforlu bir konaklama alternatifi sunan proje, bölgenin zengin kültürel mirasını da turistlere yakından tanıtma fırsatını sunacak.

Hamid Yüzügüllü: Hem halkımıza yeni istihdam kapıları aralanacak hem de turistlerin konaklama gün sayısı artacak

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, projenin hayata geçirilmesi hakkında yaptığı açıklamada, "Sivrihisar, bozkırın turizm merkezi haline gelmiş bir kentidir. Ziyaretçi akınına uğrayan ilçemizde turizmi sürdürülebilir kılmak için projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu projemizle hem yerel halkımıza yeni istihdam kapıları aralayacak hem de ziyaretçilere unutamayacakları anlar yaşatacağız. İlçemizde konaklama yapılacak gün sayısını artırarak, turistlere kültürümüzü daha da yakından tanıtmayı hedefliyoruz. Kentimizi ziyaret eden turistlere çeşitli seçenekler sunmak için planladığımız farklı projeleri gerçekleştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@