Büyükerşen: Üzülmüyorum, kırılıyorum. Ne yapacağımı, neye kulak vereceğimi bilemiyorum

Yılmaz Büyükerşen, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e yeniden adaylığı ile ilgili tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

SİYASET 05.01.2024, 12:14 05.01.2024, 12:22
Büyükerşen: Üzülmüyorum, kırılıyorum. Ne yapacağımı, neye kulak vereceğimi bilemiyorum

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e yeniden adaylığı ile ilgili tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Siyasi kulislerde ve medyada Ekrem İmamoğlu ve ekibinin Büyükerşen'in yeniden aday olmasını istemediği ve Kazım Kurt'u aday göstermek istediği, Büyükerşen'in ise CHP aday göstermezse de aday olacağı iddiaları konuşulurken, Büyükerşen Sözcü'ye dikkat çekici açıklamalarda bulundu. 

Saygı Öztürk, Büyükerşen'in kendisine şu açıklamalarda bulunduğunu yazdı:

"Ben, 5 dönemdir Eskişehir’i hayallerim, akademik bilgilerim, deneyimlerim, kültür- sanat ve estetik anlayışımla yönettim."

"Belediye başkanları ne yapar? Bir ekip kurar o kafalarındaki düşünceleri, fikirleri, sanatı bulundukları hizmetle ilgili projeleri yaparlar. Kuruldukları ekibe o projeleri yapmalarını söyler, onları takip ederler."

"Belediye başkanı sokaklarda asfalt dökmez, kaldırım kazmaz, inşaat yapmaz, inşaatta taş, tuğla taşımaz."

"Yaş konusunu gündeme getirenlerle temelde düşünce farklılığı var. Enerji deyince, gençlik deyince bilgiyi, tecrübeyi, deneyimi falan bir tarafa bırakıyorlar herhâlde."

"Bazı liderler oradan oraya koşturmak, gidip derdini anlatmak zorundadır. Hakikaten enerjiye ihtiyacı vardır. Biz de ise büyükşehir belediye başkanları projelerini uygularlar, ekip kurarlar, ‘yapın onları’ derler ve takip ederler. Sorunlar varsa sorunları çözerler. Yani ofisten idare ederler. Bugüne kadar yaptıklarımızı beden enerjisi ile yapmadık."

"Ben söylüyorum 5 dönemdir Eskişehir’i koşturarak yönetmiyorum. Büyükşehir belediye başkanlığındaki ofisimden yönetiyorum. Hayallerimi, akademik bilgilerimi, deneyimlerimi, kültür- sanat biraz da estetik anlayışımla yönettim ve Eskişehir öyle değişik bir şehir oldu."

"Üzülmüyorum, yalnızca kırılıyorum. Böyle ne yapacağımı, neye kulak vereceğimi bilemiyorum"

"CHP’li bir belediye başkanının Ankara’da kulis yapması Büyükerşen’in de kulağına gitmiş. Şaşırmış. Hoca’ya “Hakkınızda anket yapılıyor. Bunu nasıl karşılıyorsunuz?” diye sorduğumda şunları söylüyor: “Herhalde üzüldüğümü zannediyorlar. Ama üzülmüyorum, yalnızca kırılıyorum. Şimdiye kadar hiç yaşamadığım siyasi atmosferdeyim. Böyle ne yapacağımı, neye kulak vereceğimi bilemiyorum. Anketi kim yapıyor, kimlere yapıyor, kimler cevaplıyor? Denenmiş bir insanın değeri nasıl böyle anketler yapılır şaşırıyorum. Yeni bir insan olsa fikirleri nedir diye anket yaparsın.”"

“Belediyeye girerken, çıkarken, evin önüne gelenler, gidenler, dışarda görenler adaylığımı soruyor. İnanın yolda yürüyemiyorum. Eskişehirlilerin ilgisi beni çok mutlu ediyor. Özellikle başka siyasi partilerden olanlar eleştirmek için yaşımı öne sürüyor. Oysa dünyanın her tarafından 80 yaşın üstünde, 90 yaşında sanatçılar, kamu yöneticilerinin bulunduğunu bize sevenler tarafından örnekler gönderiliyor.” 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@