banner163

TEI duyurdu! ABD donanmasının motorlarının bakımı Eskişehir'de yapılacak

Yerli ve milli motorlar üreterek büyük başarılara imza atan Eskişehir'de kurulu TEI'den büyük bir başarı daha! Dünya devlerini geride bıraktı, ABD Savunma Bakanlığı ABD donanmasının bakımları için TEI'yi tercih etti, anlaşma imzalandı.

EKONOMİ 02.03.2024, 12:19 02.03.2024, 12:25
TEI duyurdu! ABD donanmasının motorlarının bakımı Eskişehir'de yapılacak

Eskişehir'de faaliyet gösteren ve Türkiye’nin yerli ve milli motorlarını üreten TEI, Amerikan donanmasının LM2500 denizcilik gaz türbinlerinin depo seviyesi bakım ve revizyonlarını gerçekleştirecek.

Motor üreticisi GE Marine ile 2023 yılında imzaladığı anlaşma ile TEI, LM2500 motorları için küresel bir bakım, onarım, revizyon merkezi olmak için ilk adımı atmıştı.

ABD Savunma Bakanlığı da dünyaya duyurdu

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Ekim 2026’ya kadar süreceği belirtilen anlaşma uyarınca TEI, 14 aylık bu dönemde Amerikan Donanmasının kullanıcısı olduğu LM2500 motorlarının depo seviyesi bakım ve revizyon hizmetlerini TEI tesislerinde gerçekleştirecek" denildi. 

Tavan değeri 45.6 milyon dolarlık anlaşma

TEI'den yapılan açıklamada, "TF39 ve CF6-6 havacılık motorları türevi LM2500, çok sayıda küresel kullanıcısı ile dünyanın en çok tercih edilen denizcilik gaz türbinlerinden biri. Tavan değeri 45.6 milyon ABD doları olan bu sözleşme ile TEI, yalnızca havacılık motorlarında değil, aynı zamanda havacılık motorları türevi gaz türbinleri bakım faaliyetleri için de küresel iddiasını bir kez daha ispatlamış oldu" denildi. 

TF39 ve CF6-6 havacılık motorları türevi LM2500, çok sayıda küresel kullanıcısı ile dünyanın en çok tercih edilen denizcilik gaz türbinlerinden biri. Tavan değeri 45 milyon 600 bin Amerikan doları olan bu sözleşme ile TEI, yalnızca havacılık motorlarında değil, aynı zamanda havacılık motorları türevi gaz türbinleri bakım faaliyetleri için de küresel iddiasını bir kez daha ispatlamış oldu.” İfadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@