TOGG dünya sahnesinde!

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası TOGG, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de yeniliklerini ve ilklerini dünya kamuoyuyla paylaştı. TOGG CEO'su Karakaş, sunumunun ardından gözyaşlarını tutamadı...

EKONOMİ 06.01.2022, 11:08 06.01.2022, 11:32

TOGG’dan yapılan açıklamaya göre, fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye'ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak amacıyla kurulan TOGG, teknoloji dünyasının önemli buluşma noktası CES 2022’de dünya marka lansmanını gerçekleştirdi.

ABD’nin Las Vegas şehrinde 5-7 Ocak tarihleri arasında düzenlenen CES'e vizyon otomobiliyle katılan TOGG, yeniliklerini ve ilklerini bir basın toplantısıyla dünya kamuoyuna duyurdu.

TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, Twitter'dan TOGG sürecini, markasını ve hedeflerini anlatan bir flood paylaştı.

Mehmet Gürcan Karakaş'ın açıklamaları şu şekilde:

"Bugün size megatrendlerin dönüştürdüğü yeni mobiliteyi, bu alanın en genç ve dinamik markası Togg’u anlatacağım. Ama öncelike dünyaya CES’ten merhaba demek isterim.”

Bir otomobilden daha fazlası için yola çıktık çünkü oyunun kuralları değişti. Kâr havuzları da el değiştirirken, klasik değer zinciri yerini #USECASEMobility 'ye bırakıyor. Togg’un farkı da bu iş birliği modelinden geliyor.”

“İki önemli hedefimiz var; fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait, küresel düzeyde rekabet edecek bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak.”

“Markamıza baktığımızda dualitenin altını çizdiğini göreceksiniz. Doğu kültürüyle batı kültürünü, akılla duyguyu, bilimle sanatı biraya getiriyoruz.”

“#CES2022 katılımımız teknoloji markası kimliğimizin altını çiziyor. Togg bir teknoloji markası. Bu sebeple klasik otomobil fuarları yerine, teknoloji dünyasının buluştuğu Tüketici Elektroniği Fuarındayız.”

“Dünyada tescil ettirdiğimiz #USECASEMobility markasıyla mobilite çözümleri, yapay zeka, büyük veri, siber güvenlik, oyunlaştırma gibi stratejik alanlara yoğunlaşıyor, startuplarla aynı göz hizasında duruyoruz. Kullanıcıyı merkeze alarak yenilikçi konseptler ortaya çıkarıyoruz.”

“Rekabette akıllı cihazımızın teknik özellikleri, dijital eko sistemimiz ve EuroNcap çarpışma testinden 2022 normlarıyla 5 yıldız alma hedefimizle başarılı olacağız.”

“İlk aracımız C segmentinde bir SUV olacak, inşaatı tamamlanmak üzere olan tesislerimiz üretim, tasarım, AR-GE, prototip ve test merkezi, strateji ve yönetim merkeziyle mobilite dönüşüm parkını aynı çatı altında toplayacak.”

“Üretim tesislerimiz VOC emisyonu açısından Avrupa'da izin verilen limitin 7, Türkiye'de izin verilen üst limitin 9 katı daha temiz olacak.”

“Mühendislik prototipleri üretimimiz ve akredite test merkezlerinde rüzgar, konfor, iklim, yol tutuş, dayanıklılık ve çarpışma testlerimiz devam ediyor.”

“Dünyanın önde gelen batarya üreticilerinden Farasis’le kurduğumuz ortaklık, sadece ihtiyacımız olan bataryayı değil, diğer mobilite şirketlerinin de ihtiyaçlarını karşılayacak. Avrupa, Ortadoğu, Rusya, Afrika ve Türkiye'de enerji depolama çözümleri için iş ortaklığı yapacak.”

“İnsan kadar çevremizi de önemsiyor, gelecek nesillere yeşil ve yaşanabilir bir çevre bırakma amacıyla çalışıyoruz.”

“Bu amaçla CES'deki standımızda, ömrü 1000 yıla varan bir zeytin ağacıyla, 1001 saatlik çalışmayla geri dönüştürülmüş malzemeden 3 boyutlu yazıcıda üretilmiş bir zeytin ağacını birlikte sergiliyor, yaşatmak kadar dönüştürmenin de altını çiziyoruz.”
Gözyaşlarını tutamadı!

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un yeni Sedan modelinin tanıtıldığı fuarda Karakaş yaptığı sunum sonrası duygularını ifade ederken gözyaşlarını tutamadı. Karakaş, "Çok heyecanlıyız 3 sene önce burayı ziyaret ettiğimizde 'Buraya gelmeliyiz' demiştim, geldik. Bakın burada 700 kişi var, 700 kişi gece gündüz çalışıyor. Yapıyoruz ve daha iyisini yapacağız. Oyunun içinde bir oyuncu olduğumuzu söylemek için geldik ve oyunun içerisine dahil olduk, hızla da ilerliyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@