banner163

TÜGİAD Eskişehir'den Çifteler için çağrı... "Çifteler'in bu özelliğini Türkiye'ye duyurmalıyız"

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin ve başkan yardımcıları Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı'yı ziyaret etti. Serkan Can Zengin yaptığı açıklamada Çifteler için çağrıda bulundu.

EKONOMİ 05.05.2024, 13:00 05.05.2024, 13:20
TÜGİAD Eskişehir'den Çifteler için çağrı... "Çifteler'in bu özelliğini Türkiye'ye duyurmalıyız"

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şubesi, Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı ile yapılan görüşmede, ilçenin sualtı turizmi potansiyelini değerlendirmek ve bu alanda yapılacak yatırımlarla bölge ekonomisini canlandırmak üzere fikir alışverişinde bulundu. Ziyarete TÜGİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Serkan Can Zengin, Başkan Yardımcısı Ersen Çıra ve Mert Ünal katıldı.

"Sualtı turizmini geliştirerek Çifteler’i cazip kılacağız”

Belediye Başkanı Konakçı, Çifteler’in sualtı turizmi için ideal koşullara sahip olduğunu ve bu potansiyeli değerlendirmek amacıyla yeni dalış noktaları ve eğitim merkezleri kurmayı planladıklarını belirtti. Bu tesisler, hem yerli hem de yabancı dalgıçları bölgeye çekmeyi hedefliyor. Kültürel Miras ve Doğal Güzellikler Çifteler, zengin tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Osmanlı döneminden kalma hanlar ve hamamlar, kültürel turizm açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca, Porsuk Çayı boyunca yapılan geziler, bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen turistler için cazip seçenekler sunuyor.

“Su altı turizmi ile Çifteler’i tanıtmak istiyoruz... Yatırımcıları Çifteler'i keşfetmeye davet ediyoruz"

TÜGİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Serkan Can Zengin de, "Çifteler’in zengin doğal kaynakları ve sualtı güzellikleri, ilçeyi eko-turizm ve sualtı turizmi için ideal bir destinasyon haline getiriyor. Bu alandaki yatırımlar, ilçenin turizm potansiyelini maksimize edecektir. Sakarya Nehri’nin doğduğu bölge olan Çifteler’in bu özelliğini Türkiye’ye duyurmalıyız. Burası hem dalış merkezi hem de su altı turizm merkezi olabilir. Yatırımcıları Çifteler’i keşfetmeye davet ediyoruz" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@