Tepebaşı Belediyesi'nin öncülük ettiği yeni proje tanıtıldı... Kadınlara önemli bir destek daha

Tepebaşı Belediyesi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, S.S Eskişehir Narçiçeği Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi ile Simurg Kadın Kooperatifleri iş birliğiyle kadının iş gücüne katılımına yönelik hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘Narçiçeği Meyve Veriyor’ Projesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

EKONOMİ 05.05.2024, 13:13 05.05.2024, 13:17
Tepebaşı Belediyesi'nin öncülük ettiği yeni proje tanıtıldı... Kadınlara önemli bir destek daha

Tepebaşı Belediyesi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, S.S Eskişehir Narçiçeği Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi ile Simurg Kadın Kooperatifleri iş birliğiyle kadının iş gücüne katılımına yönelik hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘Narçiçeği Meyve Veriyor’ Projesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, S.S Eskişehir Narçiçeği Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi ile Simurg Kadın Kooperatifleri iş birliğiyle kadının iş gücüne katılımına yönelik hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘Narçiçeği Meyve Veriyor’ Projesi’nin tanıtım toplantısı Tekeciler Mahallesi’nde bulunan Erol Büyükmeriç Konukevi’nde gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısına Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, S.S Eskişehir Narçiçeği Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Güler Yalçın, meclis üyeleri, Tepebaşı İlçe Başkanı Elif Zümrüt Çerçi, Hekimdağ, Kızılinler, Tekeciler Mahallesindeki üretici kadınlar, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kırsala destekler devam edecek”

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Nar Çiçeği Kadın Kooperatifi Başkanı Güler Yalçın, Narçiçeği Meyve Veriyor projesinin Avrupa Birliği tarafından finanse edildiğini belirterek kadınların ekonomik özgürlüklerine kavuşmaları ve aile bütçelerine katkı sunmaları için başlatılan bir proje olduğunu söyledi. Yalçın ayrıca Tekeciler, Hekimdağ ve Kızılinlerdeki kadın üreticileri kapsayacak projenin Mayıs ayı boyunca eğitimlerin devam edeceğini ve bu eğitimler sırasında kadınların üretim gerçekleştirmesi için böğürtlen fidesi dağıtacaklarını kaydetti.

Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu da katılımcılara teşekkür ederek Tepebaşı Belediyesi’nin kırsala olan desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Hekimdağ, Tekeciler ve Kızılinler Mahallesindeki üretici kadınlara yönelik gerçekleştirilen proje kapsamında ise eğitimler devam edecek. Detaylı bilgi için Narçiçeği Kooperatifi ile irtibata geçilebilir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@