Eskişehir, Bursa, Bilecik, Kütahya, Balıkesir dikkat! Meteoroloji ve AFAD uyardı... Kuvvetli olacak!

Meteoroloji'den 12 Ekim 2021 Salı günü dakika hava durumu uyarısı geldi... Birçok ilde kuvvetli yağış bekleniyor... İşte detaylar

HAVA DURUMU 12.10.2021, 07:44 12.10.2021, 08:11
Eskişehir, Bursa, Bilecik, Kütahya, Balıkesir dikkat! Meteoroloji ve AFAD uyardı... Kuvvetli olacak!

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgisine göre, Sakarya, Bursa, Bilecik, Eskişehir ve Bolu çevreleri ile Karabük ve Kastamonu'da kuvvetli yağış etkili olacak. Batı kesimlerde sıcaklıkların 4 ila 6 derece azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin edilirken İstanbul'da salı günü öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağış bekleniyor.

AFAD'dan da yapılan açıklamada Balıkesir’in batı ilçeleri ile İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde beklenen yağış nedeniyle vatandaşların tedbirli olmaları istendi. 

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Marmara’nın güneyi ve Ege ile Batı Akdeniz’in batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Çanakkale’nin güney ve Balıkesir’in batı ilçeleri ile İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli (30-60 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, hortum oluşma riski ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI!: Sabah saatlerinden sonra Marmara’nın güneyi ve Ege ile Batı Akdeniz’in batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Eskişehir

Bursa

Bilecik

Kütahya

Afyon

Balıkesir

Çanakkale

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@