Kütahya için sel uyarısı! Meteoroloji o ilçelerde kuvvetli beklendiğini duyurdu

Meteoroloji'den Kütahya için sel uyarısı! O ilçelerde kuvvetli beklendiğini duyuruldu... İşte detaylar...

HAVA DURUMU 19.04.2024, 15:30
Kütahya için sel uyarısı! Meteoroloji o ilçelerde kuvvetli beklendiğini duyurdu

Meteoroloji'den Kütahya ve Bursa için kuvvetli sağanak uyarısı yapılarak, sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olunması istendi.

Kütahya'nın o ilçelerinde kuvvetli sağanak bekleniyor

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince son değerlendirmelere göre, yarın günün ilk saatlerden itibaren Bursa'nın geneli ile Kütahya'nın Tavşanlı, Şaphane, Simav, Pazarlar, Domaniç, Hisarcık ve Emet ilçelerinde sağanağın yerel ve kuvvetli olması bekleniyor.

Vatandaşların sel, su baskını, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Eskişehir ve Kütahya'ya fırtına uyarısı da geldi

Ayrıca Meteoroloji, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtınanın beklendiği duyurarak meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği konusunda uyarı yaptı. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, 'Sarı' uyarı koduyla bir meteorolojik uyarı raporu yayınlandı. Raporda paylaşılan bilgilere göre, rüzgârın yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli, zaman zaman fırtına ve saatte 50 ila 90 kilometre hızla kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Buna bağlı olarak ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksama gibi bazı sorunların meydana gelebileceği değerlendirilirken, yetkililer vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti. Bahsi geçen meteorolojik hadisenin akşam saat 03.00'da başlayıp, 21.00'a kadar etkili olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@