29 Ekim'de Tepebaşı'nda açılışı yapılacak... "Tüm Eskişehirlileri bu açılışa bekliyoruz"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Tepebaşı'nda açılışı yapılacak... Ahmet Ataç, "Tüm Eskişehirlileri bu anlamlı açılışa bekliyoruz" diyerek çağrıda bulundu.

HAYAT 24.10.2023, 22:21
29 Ekim'de Tepebaşı'nda açılışı yapılacak... "Tüm Eskişehirlileri bu açılışa bekliyoruz"

Eskişehir Tepebaşı Belediyesinin bu yıl 16’ncısını düzenlediği ve Cumhuriyetin 100’üncü yılına adanan Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda 25 sanatçının el ele emek vererek ortaya çıkarttığı 100. Yıl Cumhuriyet Anıtı’nın açılışı gerçekleştirilecek.

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında yapılan 100. Yıl Cumhuriyet Anıtı’nın açılışı gerçekleştirilecek.

Her yıl düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun bu yıl 16’ncısı farklı bir konseptte düzenlendi. Cumhuriyetin 100’üncü yılına adanan 16’ıncı Pişmiş Toprak Sempozyumunda 25 sanatçı el ele emek vererek ortak bir anıt ortaya koydu.

“Cumhuriyet ışığımızı temsil ediyor... Açılışa tüm Eskişehirlileri bekliyoruz"

Eser ile ilgili konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı şerefine 25 sanatçımızın emekleri ile ortaya çıkan eserimiz, Mustafa Kemal Atatürk’e olan minnetimizin küçük bir göstergesi. Bu güzide eser şehrimizin kimliği olmakla birlikte, cumhuriyet ışığımızı da temsil ediyor. Bu anlamlı eserimizin açılışını da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştireceğiz. Ben tüm Eskişehirlileri anıtımızın açılışına bekliyorum” dedi.

Anıt, Eskişehir Tepebaşı ilçesinde Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü-1 Caddesi’nde yer alıyor. ‘Cumhuriyet Anıtı’nın açılışı, 29 Ekim Pazar günü saat 15.00’te Eskişehir Cumhuriyet Güç Birliği’nin Vilayet Meydanı’ndan Cumhuriyet Anıtına yapacağı 100. Yıl Halk Yürüyüşünün akabinde gerçekleşecek.

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@