Bilecik'te erler için yemin töreni düzenlendi

Bilecik'te acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 589 er için yemin töreni düzenlendi.

HAYAT 12.08.2022, 16:16 12.08.2022, 16:21
Bilecik'te erler için yemin töreni düzenlendi

Bilecik'te acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 589 er için yemin töreni düzenlendi.

Bilecik Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında acemi eğitimlerini tamamlayan 2002/2-3 Tertip 2’nci Grup Erler için düzenlenen yemin törenine katıldı. 2 bin 589 erin yemin ettiği törende, geçmişte askerliğini Bilecik Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda yapmış ve oğulları da aynı yerde vatani görevine devam eden ailelere hediyeleri, Vali Dr. Kemal Kızılkaya tarafından verildi.

Törene, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, İl Jandarma Komutanı Albay Muzaffer Sandal ve İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal katıldı.

Törende konuşan Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, “Yürütecek olduğunuz bu kutsal görevi, milletimizin bağımsızlığının sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, vatanımızın her yerinde şan ve şeref içerisinde sürdüreceğinizden hiç şüphem yoktur. Vatani görevinize ilk adımı attığınız bu topraklar, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, kuruluşun, kurtuluşun ve dirilişin beşiği Bilecik’tir. Vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı uğruna toprağa düşmüş aziz şühedamızı rahmetle anıyor, adını destanlaştırarak tarihe yazan kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@