Güney Marmara kimi seçecek? - 2. Bölüm Kütahya ve Afyonkarahisar

medyamidas.com'dan "Güney Marmara kimi seçecek?" belgeseli 2. bölüm... Kütahya ve Afyonkarahisar kimi seçecek?

PROGRAMLAR 01.05.2023, 17:30 01.05.2023, 17:36

medyamidas.com'dan "Güney Marmara kimi seçecek?" belgeseli 2. bölüm... Kütahya ve Afyonkarahisar kimi seçecek?

Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar'ı ele aldığımız belgeselin ilk bölümünde Eskişehir ve Bilecik'i ele almıştık.

İkinci bölümünde de Kütahya ve Afyonkarahisar'da 14 Mayıs seçimleri öncesi siyasi dengeler ve tercihleri masaya yatırdık.

14 Mayıs seçimleri öncesinde, büyümeyi ve istikrarı bırakmama konusunda ısrarcı bir Türkiye için hazırladığı belgeselde, gelecekte yeni yatırımlar için İstanbul ve Kuzey Marmara'nın yetersiz bir konum teşkil edileceği öngörülürken, yeni cazibe merkezi olarak öngörülen Güney Marmara'yı ele aldık. Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar Türkiye'nin istikrarına yeni katkılar sunabilecek şehirler olarak sıralanıyor.

Bu belgeselde 14 Mayıs seçimleri öncesindeki siyasi dengelerine ve tercihlerine göz atacağız.

"Güney Marmara kimi seçecek?" belgeselimizin ilk bölümünde Eskişehir ve Bilecik yer almıştı, ikinci bölümünde de Kütahya ve Afyonkarahisar'ı değerlendiriyoruz. Kütahya ve Afyonkarahisar'da 2018 seçilerinde nasıl bir tablo ortaya çıkmıştı?

2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener Kütahya ve Afyonkarahisar'da ne kadar oy almıştı? Şimdi Kütahya ve Afyonkarahisar'da Recep Tayyip Erdoğan mı önde, Kemal Kılıçdaroğlu mu, Muharrem İnce mi?

Kütahya ve Afyonkarahisar'da öne çıkan milletvekili adayları kimler? Hangi partiler önde görünüyor? Kütahya ve Afyonkarahisar'da siyasi dengeler nasıl şekillenecek? 

Belgeselimizin ikinci bölümünü aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz 

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@