EFSAD'da fotoğrafın metinleri konuşulacak

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği'nde klasik fotoğraf üzerine yapılan çalışmalar masaya yatırılarak fotoğrafın bugüne ışık tutulacak...

SANAT 25.03.2021, 11:03 25.03.2021, 14:16
EFSAD'da fotoğrafın metinleri konuşulacak

İrfan Üstündağ - Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği'nin konuğu Funda Can Çuvalcı olacak. Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlayan Çuvalcı, Walter Benjamin, Roland Barthes ve Susan Sontag gibi düşünürlerin klasik fotoğraf metinlerine günümüzden bakarak, fotoğrafın kitlesel olarak tüketilmesi üzerine düşünmeye davet ediyor. Cuma günü Zoom platformu gerçekleştirilecek olan etkinlik saat 20.00'de başlayacak. Etkinliğe 'Meeting ID: 819 879 7818 Şifre: EFSAD-1995' bilgileri ile katılım sağlanabilecek. 

Funda Can Çuvalcı kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Funda Can Çuvalcı, Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde de yüksek lisans ve doktora eğitimini  tamamlamıştır. 2015 yılında Prof. Dr. Levend Kılıç danışmanlığında gerçekleştirdiği doktora tezi, "Küresel Fotoğrafa Özdüşünümsel Bir Yaklaşım: Bir Sosyal Medya Tasarımı" başlığını taşımaktadır. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ön lisans programını bitirmiştir. 2004-2015 yılları arasında özel eğitim kurumlarında İngilizce öğretmenliği ve çevirmenlik yapmıştır. 2017 yılında Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği'nde fotoğrafçılık eğitimi alıp aynı yıl "Bir Ses Ver" adlı fotoğraf projesine dahil olmuştur. 2002 yılından bu yana Eskişehir'de yaşamaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Yorumlar (1)
Nilüfer sezer 2 hafta önce
Tebrik ediyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@