Ataç muhtarlar ve esnafla Kılıçdaroğlu'na gitti

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı bölgesinde görev yapan muhtarlar ile kahveci ve lokantacı meslek odalarından temsilciler ile birlikte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi.

SİYASET 07.07.2021, 14:49 07.07.2021, 15:04
Ataç muhtarlar ve esnafla Kılıçdaroğlu'na gitti

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı’nın mahalle muhtarları, kahveciler ve lokantacılar meslek odalarından temsilciler ile birlikte Ankara’ya gitti.

"Muhtarlarımız demokrasinin temel taşı"

Başkent temasları kapsamında ilk olarak TBMM ziyaretinde bulunan Ataç, beraberindekiler ile birlikte CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in eşliğinde CHP grup toplantısına katıldı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinledi. Ataç daha sonra Eskişehir heyeti ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile makamında bir araya geldi. Muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Muhtarlığı demokrasinin temel taşı olarak görüyoruz. Muhtarlık ne kadar güçlü olursa memlekette demokrasi de o kadar güçlü olur. Muhtarlık kurumunun mutlaka güçlendirilmesi lazım” dedi. 

Esnaf desteklenmeli

Kahveci ve lokantacı esnafının sıkıntı ve taleplerini de dinleyen Kılıçdaroğlu, “İçinden geçtiğimiz bu pandemiden en çok etkilenen kesimlerden biri esnafımız oldu. Özellikle kahveci esnafımızın dükkanı aylarca kapalı kaldı. İhtiyaç duydukları destekleri aylarca alamadılar. Esnafın kazanması, gelir elde etmesi lazım. Esnafın üretmesi lazım. Esnafın sosyal devlet olarak desteklenmesi lazım. Mali açıdan desteklenmesi lazım, moral açısından desteklenmesi lazım, sağlık açısından desteklenmesi lazım” dedi. 

Ziyarette Ataç, Tepebaşı Belediyesi’nin çalışma ve projeleri hakkında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bilgiler aktardı. Kılıçdaroğlu da Ahmet Ataç’ın çalışmalarının memnuniyet verici olduğunu belirterek konukları ile sohbet etti.

Buluşmada Kılıçdaroğlu, Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç ile Eskişehirlilere selam ve sevgilerini de iletti. Ataç ve beraberindekiler daha sonra TBMM’de CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in eşliğinde, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a ve İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu’na ziyarette bulundu.

TBMM ziyaretinde Eskişehir heyeti, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP İzmir Milletvekilleri Atila Sertel ve Sevda Erdan Kılıç ile de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@