Emine Nur Günay: Hainler ve katiller iyi bilsin, bedelini misliyle ödeyecekler

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay'dan İstiklal Caddesi'ndeki kalleş terör saldırısı ile ilgili sert açıklama...

SİYASET 14.11.2022, 15:02 14.11.2022, 15:25
Emine Nur Günay: Hainler ve katiller iyi bilsin, bedelini misliyle ödeyecekler

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen terör eylemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Günay, ‘’İstiklal Caddesi'nde meydana gelen ve her yaştan masum vatandaşımızın hayatını kaybettiği patlamayı, bu terör olayını, teröre destek veren ve örgütleten tüm iç ve dış güçleri lanetliyorum. Bu hain terör olayında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim" dedi. 

"Türk Devleti hainleri affetmez, bedelini misliyle ödeyecekler"

Günay, "Türk Devleti hainleri affetmez. Hainler ve katiller şunu çok iyi bilmeki ki bu acıyı milletimize yaşatanlar bunun bedelini misli ile ödeyecekler. Türk Devleti terörle kararlı mücadelesine tarih boyunca devam etmiş, bundan sonra da devam edecektir. Terörü sınır içi veya sınır ötesi nasıl kaynağında kurutuyorsa bu son kalıntıları da yok edecektir. Bütün dünyanın bundan şüphesi olmasın" diye konuştu. 

"Provakatif yaklaşımlardan, dezenformasyon kaynaklı paylaşımlardan uzak durmalıyız"

Günay, "Biz vatandaşlara düşen görev ise Devletimize güvenmek ve her türlü provakatif yaklaşımlardan, dezenformasyon kaynaklı paylaşımlardan uzak durmak. Devletimiz tüm kurumları ile etkin soruşturma yürütmüş, çok kısa zamanda sonuç almıştır. Tüm destekçi ve uzantılarına en kısa zamanda ulaşılacak ve gerekli bedel ödetilecektir" dedi. 

"Zaman bir ve beraber olma, vatanımıza sahip çıkma zamanıdır"


Prof. Dr. Günay, "Her zaman iddia ediyoruz, terör terördür. Bazı terör örgütlerini görmezden gelmek hatta destek vermek, yalnızca bazıları ile mücadele etmek zayıflıktır, çıkarcılıktır. Türkiye her terör örgütü ile eş zamanlı ve çok boyutlu mücadelesine devam ediyor. Ancak büyüyen terör tehdidi ile başa çıkabilmek için, etkin, çabuk ve eşgüdüm halinde küresel yanıtlar verilmesi gereklidir. Zaman bir ve beraber olma zamanı, vatanımıza sahip çıkma zamanı. Türk Milleti bir yandan acısını yaşarken bir yandan da birlik ve beraberlik içinde bir kez daha kararlı, vakurlu ve onurlu duruşunu tüm dünyaya gösterecek" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@