Eskişehir'in eski valisi Güngör Azim Tuna o şehir için aday adayı oldu

Eskişehir'in eski valilerinden, merkez valisi Güngör Azim Tuna, yerel seçimde AK Parti'den Sinop Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

SİYASET 10.10.2023, 20:12 10.10.2023, 20:16
Eskişehir'in eski valisi Güngör Azim Tuna o şehir için aday adayı oldu

Eskişehir'in eski valilerinden, merkez valisi Güngör Azim Tuna, Sinop Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Yerel seçimler yaklaşırken, AK Parti için ilk aday adaylığı açıklaması geldi. Çanakkale, Eskişehir ve Şanlıurfa gibi illerde valilik yapmış olan merkez valisi Güngör Azim Tuna, düzenlediği basın toplantısı ile "Sinop Belediye Başkanlığına aday adayı" olduğunu açıkladı.

Sinop Öğretmenevi'nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Tuna, "Ülkeye topluma hizmet etmenin farklı yolları vardır, ama en başta geleni ve en önemlisi siyasettir. Medeniyet düşünürümüz Farabi, erdemli şehirlerin ancak erdemli siyasetçiler eliyle inşa edilebileceğini söyler. Günümüz Türkiyesinde belediye başkanlığı valilik kadar kıymetlidir ve erdemli siyasetçilerin elinde bir beldenin maddi ve manevi kalkınmasının garantisidir" dedi.

"AK Parti’den aday olmaya talibiz"

Sinop Belediye Başkanlığına AK Parti'den aday adayı olacağını açıklayan Tuna, "AK Parti, liderinin yerel yönetimlerde sağladığı başarı ile doğmuştur. Yerel yönetimlerde AK Parti müktesebatı ve uygulamalarının bir yaklaşımı ve bir çerçevesi vardır. Katılımcılık, şeffaflık ve şehrin belediye kurumunun müktesebatına saygı duymak, şehrin kaynaklarını zenginliğe dönüştürmek ve zenginliği tabana yaymak" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@