İbrahim Akar'dan Eğitim-İş'e tepki: "Lafı evirip çevirmeyin"

Eskişehir Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar'dan, Eğitim-İş'e tepki: "Lafı evirip çevirmeyin"

SİYASET 18.09.2022, 15:38 18.09.2022, 15:44
İbrahim Akar'dan Eğitim-İş'e tepki: "Lafı evirip çevirmeyin"

Eskişehir Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, Eğitim-İş Sendikası'nın okullardaki kılık-kıyafet uygulaması ile ilgili aldığı kararın metnini sosyal medyadan paylaşarak tepki gösterdi. 

İbrahim Akar "Eğitim-İş eski Türkiye'nin ve ona ait yasakların geri gelmesi için göreve hazır" başlığı ile paylaştığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

"Yıllarca kamusal alan yalanıyla dini değerlerimize, kişinin inanç ve ifade özgürlüğüne karşı olanlar, kendisi gibi olmayan kendisi gibi düşünmeyene yaşama hakkı tanımayan zihniyet bugün bu hakların verilmesinden rahatsız. Öyleki bunları dile getirirken yine her zaman olduğu gibi Atatürk maskesini takmış ilke inkılaplar kalkanını eline almışlar. Lafı evirip çevirmeyin, orasından burasından bükmeyin tıpkı eski Türkiye'de olduğu gibi kamuda inanç hürriyeti, başörtüsü, özgürlüklere karşıyız, bu yasakların geri gelmesi için 671 sayılı kanuna göre şapkamızı takarız, gölgesinde oturduğumuz masadan aldığımız güçle gözlerimizi kaparız, vazifemizi yaparız, her türlü göreve hazırız deyin. Muhtaç olduğunuz kudret tarihinizin yazılı olduğu kirli sayfalarda mevcuttur."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@