Özgür Özel: Eskişehir'e kafayı takmıştım, kaybetsek kabullenemezdim

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İsmail Saymaz'a açıklamalarda bulunurken, Eskişehir'deki seçim ve sonucu ile ilgili de konuştu...

SİYASET 02.04.2024, 12:10 02.04.2024, 13:34
Özgür Özel: Eskişehir'e kafayı takmıştım, kaybetsek kabullenemezdim

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sözcü yazarı İsmail Saymaz'a açıklamalarda bulunurken, Eskişehir'deki seçim ve sonucu ile ilgili de konuştu... 

"Eskişehir ve Balıkesir, kafaya taktığım iki yerdi... Eskişehir'i kaybetsel kabullenemezdim"

Özgür Özel, Eskişehir ile ilgili, "İki yerde “CHP’ye oy atmazsanız, AK Parti kazanacak” dedim. Eskişehir ve Balıkesir, kafaya taktığım iki yerdi. Eskişehir’de İYİ Partili aday AK Parti’ye geçti ve siyasi yankesiciliğe uğradı muhalefet. Ona itiraz ediyordum. Kaybetsek kabullenemezdim" dedi. 

"Kütahya'nın gelmesine de aşırı memnun oldum"

Özgür Özel, İsmail Saymaz'ın "Haritaya baktınız. Sizi en çok sevindiren neresi oldu?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Şüphesiz Manisa. Manisa’da en son yüzde 29-30 almıştık. Dün yüzde 60’la kazandık. Manisa’da Selendi, Demirci ve Saruhanlı hariç tüm ilçeleri aldık. En çok Soma’ya seviniyorum. Her seçim millet Soma’ya söver, ben de Twitter’dan “Yapmayın etmeyin” diye yazardım. En memnun olduğum yerler Artvin ve Marmaris. Anketlerde çok geride çıkmıştık. Son anda oralara miting koyduk. İki yerde “CHP’ye oy atmazsanız, AK Parti kazanacak” dedim. Eskişehir ve Balıkesir, kafaya taktığım iki yerdi. Eskişehir’de İYİ Partili aday AK Parti’ye geçti ve siyasi yankesiciliğe uğradı muhalefet. Ona itiraz ediyordum. Kaybetsek kabullenemezdim. Bir de Balıkesir… Orada alacaklıydık. Ama İYİ Parti çok güçlü aday çıkardı ve aday sert kampanya yaptı. Annesinin evinin balkonundan “Git başka yerde demlen” diye bir pankart sarkıttı mitingimde. Ona içerlemiştim. Adıyaman’a acayip sevindim. Kütahya’nın gelmesine aşırı memnun oldum"

Özgür Özel, "Üzüldüğünüz yer var mı?" sorusunu da, "Malatya’da Veli Ağbaba’nın emeklerine üzüldüm. Yüzde 18’lik partiye yüzde 38 oy aldırdı. Hak etmişti ama iktidar son anda konsolide oldu. Çok büyük bir iş başardı" diye yanıtladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@