Süleyman Reyhan, Kazım Kurt'a seslendi: Eskişehirlilere neden gerçekleri anlatmıyorsunuz? Yakışıyor mu size!

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan'dan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a tepki...

SİYASET 10.10.2023, 14:24 10.10.2023, 14:37
Süleyman Reyhan, Kazım Kurt'a seslendi: Eskişehirlilere neden gerçekleri anlatmıyorsunuz? Yakışıyor mu size!

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Odunpazarı Belediyesi'nin Hayvan Barınağı'nın kapatılmak istendiği iddialarına ve Belediye Başkanı Kazım Kurt'un açıklamalarına sert tepki gösterdi. 

Reyhan yaptığı açıklamada, "Mera alanlarının korunması kanunlarla belediyelere verilmiştir. Odunpazarı Belediyesi o alana mera kanununa göre alınması zorunlu olan izinleri almadan, işgal durumu oluşturarak hayvan barınağı yapmış. Yassıhöyük Mahallesinde bulunan barınak devam eden 18 yıl içerisinde git gide büyütülerek abartılı seviyelere ulaşmıştır. Odunpazarı Belediyesi hayvan barınağını 2005 yılında ruhsat aldığı tarlaya değil, tahsis talebi uygun görülmeyen meraya yapmıştır" dedi. 

"2022 yılında o barınakta 134 köpeğin öldüğü tespit edilmişti, kamuoyunda da tartışılan bir barınak"

Reyhan, "2022 yılında söz konusu barınakta bulunan toplamda 173 adet olan yasaklı ırk köpeğin 134’ünün barınakta öldüğü tespit edilmiş ve bu durum yerel ve ulusal basında da oldukça ses getirmişti. O barınak o günlerden beri Eskişehir kamuoyunda oldukça tartışılıyor. Söz konusu barınakta veteriner hekim sayısı yetersiz. Hayvanlara çok daha iyi şartlarda bakılması gerekiyor. Gerekli önlemler alınmadığı ve barınağın sürekli büyütülmesi nedeniyle barınağın yakınlarında bulunan mahalleler sıkıntı yaşıyor" dedi.

"Önlemler alınmadığı için halk sağlığı da riske atılıyor... Kazım Kurt uygun bir alana barınağı taşımak yerine, laf cambazlığı yapıyor"

Reyhan, "Önlemler alınmadığı için halk sağlığı riske ediliyor. Kazım Kurt kanunlara uygun bir alan bulup barınağı taşımak yerine laf cambazlığı yapmayı tercih ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü sizlere arazi bulamıyorsanız bize yazılı talepte bulunun yardımcı olalım demesine rağmen yanıt vermeye tenezzül etmiyorlar" diye konuştu. 

"Eskişehir halkına gerçekleri neden anlatmıyorsunuz... Tahliye süresine ek 1 yıl süre verildiği yazısını almanıza rağmen haberiniz yokmuş gibi davranıyorsunuz"
 

Reyhan, "Yerel seçimler öncesinde Eskişehir halkının ve hayvan severlerin gözünde mağduru oynamak yakışıyor mu size. Eskişehir halkına gerçekleri neden anlatmıyorsunuz. Tahliye süresine ek 1 yıl süre verildiği yazısını almanıza rağmen haberiniz yokmuş gibi davranıyorsunuz" diye ekledi.

"Yeni barınağı AK Partili belediye başkanı hızlı bir şekilde yapıp sorunu çözecektir"

Reyhan ayrıca, "Yerel seçimlere artık 173 gün gibi bir süre kaldı. AK Parti’nin adayları Odunpazarı Belediye Başkanı seçimleri kazanacak ve hızlı bir şekilde barınak sorununu çözecektir. Eskişehir’deki sokak hayvanlarının geniş ve modern bir hayvan barınağına kavuşacağı günlere az kaldı. İlgili tüm kurumlar sürekli temas halinde, kanunlara uygun şekilde hareket eden, Eskişehir halkının tüm sorunlarını çözüme kavuşturan bir belediyecilik anlayışı ile Odunpazarı ilçemizi de yönetilecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@