Ümit Sezer: Kazım Kurt, belediye memurlarını seçim kampanyasında kullanıyor!

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı ve mevcut belediye başkanı olan Kazım Kurt’uN, belediye çalışanlarını kendi seçim kampanyasında kullandığını savunarak sert açıklamalarda bulundu.

SİYASET 11.03.2024, 11:51 11.03.2024, 11:57
Ümit Sezer: Kazım Kurt, belediye memurlarını seçim kampanyasında kullanıyor!

Eskişehir'de Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un belediye imkanlarını seçim kampanyasında kullandığına yönelik eleştiriler ve tartışmalar sürerken, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer'den sert bir açıklama daha geldi. 

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı ve mevcuttaki belediye başkanı olan Kazım Kurt’u, belediye çalışanlarını kendi seçim kampanyasında kullandığına dair iddialar üzerine sert bir dille eleştirdi.

"Kaybedeceğini anladı, belediye kaynaklarını ve memurlarını kullanarak seçim kampanyası yürütüyor"

Ümit  Sezer yaptığı açıklamada, "Seçimler yaklaştıkça kaybedeceğini anlayan mevcut Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, belediyenin kaynaklarını ve belediyenin memurlarını kullanarak seçim kampanyasını yürütüyor. Sayın Kâzım Kurt usulsüz biçimde Belediyenin imkânlarını, çalışanlarını ve araç gereçlerini partisine kullandırmaktadır.  Belediye memurları devlet memurudur. Devlet memuru parti faaliyetlerinde görev alamaz. Seçim kampanyalarında çalışamaz. Kâzım Kurt emir verdiği memurlarına disiplin suçu işletmektedir" dedi. 

"Belediyenin müdürleri ve memurları seçim ofislerinde ve seçim çalışmalarında çalıştırılmakta"

Ümit Sezer, "Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, seçim kampanyasında belediyenin kaynaklarını kullanmasının yanı sıra, devlet memurlarını da sahaya sürmektedir. Üstelik üst düzey yönetim kadrosunun işin içinde olduğuna dair birçok görüntü elimizde mevcuttur. Gerekirse bu isimleri ve resimleri tek tek yayınlayacağız.Sayın Kurt’un, belediyenin araçlarını, bilbordlarını ve yemekhanesini seçim çalışmalarında kullandığı zaten bilinmekteydi. Buna, belediye çalışanlarının seçim ofisi açılışlarına katılması eklendi. Bu durum, devlet memurunun tarafsızlığı ilkesine aykırıdır. Devlet memuru olan belediye memurları tarafsız olması, seçim kampanyalarında görev almamaları gerektiği bilinmekteyken, Kâzım Kurt tarafından belediyenin müdürleri ve memurları seçim ofislerinde ve seçim çalışmalarında çalıştırılmaktadır" diye konuştu. 

"Bu hukuksuzluğa müsaade edemeyiz, takipçisiyiz"

Ümit Sezer, "Seçim ofislerinin ihtiyaçlarının, yiyecek içecek, temizlik malzemeleri gibi lojistik ihtiyaçlarının Odunpazarı belediyesi tarafından karşılandığı ve belediye şirketine ait resmi araçların kullanıldığına dair resimler vatandaşlarımız tarafından paylaşılmaktadır.  Söylentileri artık ayyuka çıkan ve resimleri paylaşılan bu durum karşısında AK Parti kayıtsız kalamaz ve hukuksuzluğa müsaade edemez. AK Parti bu konuyu takip edecektir. Belediye memurlarını seçim kampanyasında hangi yetkiye dayanarak kullandığını Sayın Kâzım Kurt derhal kamuoyuna açıklamalı ve bu tutumundan bir an önce vazgeçmelidir. Sayın Kâzım Kurt başarılı bir başkan olduğunu iddia ediyorsa neden bu kadar paniğe kapılmakta ve memurları seçim kampanyasına alet etmeye varacak şekilde her türlü imkânı zorlamaktadır" diye ekledi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@