Eskişehirli hakem kural hatası yaptı iddiası... TFF'ye başvurdular

İstanbulspor, Samsunspor maçında Eduart Rroca'ya kırmızı kart gösteren Eskişehirli hakem Turgut Doman'ın kural hatası yaptığı gerekçesiyle TFF'ye başvurdu...

SPOR 22.02.2021, 16:50 22.02.2021, 17:05
Eskişehirli hakem kural hatası yaptı iddiası... TFF'ye başvurdular

İstanbulspor, Samsunspor maçında Eduart Rroca'ya kırmızı kart gösteren hakem Eskişehir bölgesi Üst Klasman Hakemi Turgut Doman'ın kural hatası yaptığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) maçın tekrarı için başvurduklarını açıkladı.

İstanbulspor'un resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Turgut Doman, müsabakanın sonunda soyunma odasına giriş tünelinde konuyla ilgili itirazlarını sürdüren oyuncu ve teknik heyetimize, ’Ben 59. dakikada da Rroca’ya kart gösterdim, 90. dakikada ikinci sarı kartını gördü. Siz yanlış hatırlıyorsunuz. Soyunma odasında size verdiğim kartı göstereceğim.’ ifadelerini kullanmıştır. Turgut Doman’ın bu sözleri üzerine kartın gösterildiği pozisyonu ve hakem kartındaki notları görme talebimiz geri çevrilmiştir. Türk hakemlerinin ve dolayasıyla Turgut Doman’ın dürüstlüğüne güveniyor, hatasını ve itirazlarımıza karşılık kullandığı ifadeleri kabul ederek raporuna eklemesini bekliyoruz. İstanbulspor Kulübü olarak söz konusu kural hatasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonuna gerekli başvuruyu yapacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@