İki yeni spor kompleksi kazandırılacak

Seyitgazi'de yapımı yarım kalan spor kompleksinin, Belediye Başkanı Uğur Tepe'nin girişimleri sonucunda yeniden ihalesi yapıldı. Kırka'daki komplekste ise son aşamaya gelindi...

SPOR 09.02.2021, 11:28 09.02.2021, 11:39
İki yeni spor kompleksi kazandırılacak

İrfan Üstündağ - İçerisinde sentetik futbol sahası, basketbol sahası, kafeterya, tribün ve soyunma odalarının yer aldığı kompleks proje tamamlandığında hizmete açılacak. Öte yandan Kırka'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor kompleksi ise büyük ölçüde tamamlandı. İlçede yer alan Seyitgazi, Seyitgazi Belediye, Kırka Belediye ve Kırka Boraks takımları için bu spor kompleksleri büyük önem taşıyor. 

Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe yaptığı açıklamada "‘İlçemiz sporu seviyor ve spora yatkın olduğu için dört futbol kulübümüz var. Biz göreve gelene kadar futbol oynanabilecek bir saha yoktu. Bu dört kulüp müsabakalarını Eskişehir’de oynuyordu. Biz göreve gelince Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı ile görüştük. Kırka’da yer alan futbol sahasında hemen yenileme işlemlerine başladık ve baharda hazır hale gelecek. Seyitgazi’deki futbol sahası için ise yetkili İl Spor Müdürlüğü ile 2019 yılında görüşme gerçekleştirdik ve görüşmelerimiz olumlu sonuç verdi. 25 yıl amatör liglerde futbol oynamış ve sporun içinden gelen birisi olarak ilçemiz amatör futbol kulüplerimizin her zaman yanında olacağız. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz Büyükerşen ve ekibine, aynı zamanda Eskişehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@