Siyah kuşaklar törenle takıldı

Gökmeydan Spor Kulübü’nde tekvando siyah kuşaklar törenle takıldı...

SPOR 19.01.2021, 13:56 19.01.2021, 14:05
Siyah kuşaklar törenle takıldı

Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nun tekvando branşı siyah kuşak sınavında başarılı olan 9 sporcusu kuşak takma sevinci yaşadı.

"Önemli olan siyah kuşağı hak etmek"

Aralık ayında Ankara da yapılan tekvando branşı siyak kuşak sınavında başarılı olan 9 sporcusuna kuşakları pandemi önlemleri alınarak düzenlenen etkinlikle takıldı. Ayrıca ocak ayı renkli kuşakların terfi sınavı da yapıldı. Gökmeydan Spor Salonu’nda pandemi önlemleri alınarak yapılan etkinliğin açılış konuşmasında Kulüp Tekvando Antrenörü Elif Çatal, "Tekvando sporu emek ve fedakârlık ister. Önemli olanın sporcunun beline siyah kuşağı takması değil, taktığı kuşağı hak etmesi gerekir. Siyah kuşak olgunluk demektir. Siyah kuşak örnek olmak, sabırlı olmak demektir. Mevlâna’nın ‘Sabırlı kuş bütün kuşlardan daha iyi uçar’ sözü çok önemlidir. Bu sporda; gerçek bir siyah kuşak hakkını elde etmek istiyorsanız; bıkmadan, usanmadan aynı teknikleri yaparak ilerleyebilir ve ustaların seviyesine ulaşabilirsiniz. Sizi takip eden renkli kuşaklı sporcularıma da başarılar diliyorum" dedi.

Başkan Yıldırım teşekkür etti

Programın ikinci bölümünde ise 21 sporcunun katıldığı kuşak terfi sınavı yapıldı. Sınav komisyonu önünde öğrendikleri teknikleri sergileyen sporcuların heyecanı ve yapılan gösteriler renkli görüntülere sahne oldu. Sınav sonunda siyah kuşaklar ve renkli kuşaklar sporculara kulüp yöneticileri tarafından bağlandı. Program sonunda emeği geçen herkese teşekkür eden Kulüp Başkanı Hilmi Yıldırım; ‘’Ankara'da yapılan sınavda başarılı olan ve bugün siyah kuşak bağlayan sporcularımız; Hamza Ünal (siyah kuşak 2’nci dan), Rukiye Buse Sönmez, Davut Yıldıray Keskin, Hatice Özdemir, Havvanur Kutlu (siyah kuşağa terfi), Belinay Ayşe Keskin, Zeynep Doğruer, Kaan Muhsin Doğruer, Nira Çakır, Nehir Çakıroğlu (pum kuşağa terfi)’ dur. Sporcuların sportif başarılarının yanında, sosyal sorumluluk projeleri yapma yeteneğini kazanmaları bizlere gurur verdi’’ dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@