5 ayrı noktada yangın... Polis kundakçıyı kıskıvrak yakaladı

5 ayrı yerde çıkan yangında polis, kundaklamadan şüphelendi... Güvenlik kamerasından tespit edilen şahıs çok geçmeden yakalandı...

YARGI 19.05.2021, 08:18 19.05.2021, 08:28
5 ayrı noktada yangın... Polis kundakçıyı kıskıvrak yakaladı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 5 farklı yerde istifli keresteler, çöp yığını ve araç lastikleri ateşe verildi. Yangın itfaiye ekiplerince işyerlerine sıçramadan söndürüldü.

Olay, saat 24.00 sıralarında Mahmudiye Mahallesi Avarlar Sokak'ta meydana geldi. Bir işyerinin önündeki istifli olan keresteler, henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından ateşe verildi. Avarlar Sokak'taki birbirine yakın 5 farklı alandaki istifli keresteler alev alev yanmaya başladı. Yangını gören vatandaşlar durumu İnegöl İtfaiyesine bildirdi. Yangın yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler alevlere müdahale ederek 1 saatte söndürdü. Yangın sonucunda mobilya fabrikasında küçük çapta hasar oluştu.

Polis kundaklamadan şüphelendi
Aynı dakikalarda Mahmudiye Mahallesi 18. Sokak'ta bulunan lastikler ve sokak başındaki çöpler ateşe verildi. 5 farklı yerdeki yangınlar itfaiye ekiplerince söndürüldü. Olayın ardından polis ekipleri, yangının kundaklama olduğunu değerlendirerek şüpheli ya da şüphelilerin bulunması için çalışma başlattı. 

Şüpheli saniye saniye kamerada
Çevredeki güvenlik kameralarına inceleyen polis ekipleri, 5 ayrı yeri yakarken kameraya yansıyan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattılar. Güvenlik kameralarında şüphelinin keresteleri ateşe verdiği anlar yansıdı. Ayrıca şüphelinin fark ettiği kamerayı çevirdiği de gözlendi.

Çok geçmeden yakalandı
Çevredeki güvenlik kameralarına inceleyen polis ekipleri, 5 ayrı yeri yakarken kameraya yansıyan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattılar. Eşgali belirleyen polis ekipleri, 32. Mobilya sokakta şüpheli kundakçı Onur A.(25)'yı yakaladılar. Şahıs sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@