Tepebaşı'nda Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda çocuklar için ücretsiz atölyeler başlıyor

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında Mayıs ayı programı başlıyor.

EĞİTİM 27.04.2024, 00:30
Tepebaşı'nda Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda çocuklar için ücretsiz atölyeler başlıyor

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında Mayıs ayı programı başlıyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda 6-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek atölye çalışmaları arasında; Çönge kağıt geri dönüşüm atölyesi 1 (8-12 yaş), bitkilerden krem yapımı atölyesi (18 yaş ve üstü), solucan besleme atölyesi (6-8 yaş), meyvelerden DNA elde edimi atölyesi (8-10 yaş), oryantring atölyesi (6-8 yaş), Çönge kağıt geri dönüşüm atölyesi 2 (8-12 yaş) ve gizemli düşler atölyesi (6-10 yaş) yer alıyor.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 /3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@