Eskişehir'de hava nasıl olacak? İlçelere göre son hava durumu tahminleri

Eskişehir'de hava durumu nasıl olacak? 18 Haziran 2022 ilçelere göre son hava durumu tahminleri...

HAVA DURUMU 18.06.2022, 07:34 18.06.2022, 16:24
Eskişehir'de hava nasıl olacak? İlçelere göre son hava durumu tahminleri

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, Eskişehir'de 18 Haziran Cumartesi günü parçalı ve az bulutlu bir havanın hakim olacağı, ancak bölge genelinde akşam saatlerine doğru  kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların özellikle Eskişehir'in güney ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları belirtildi.

Rüzgarın öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar Eskişehir'in batı kesimlerinde zaman zaman kuvvetli eseceği ve gece saatlerinden itibaren rüzgarın batı ve güneybatı yönlerinden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarılarda, öğle saatlerinden itibaren Eskişehir'de, Cumartesi akşam saatlerine doğru kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

İşte Eskişehir'de ilçelere göre son hava durumu ve sıcaklık tahminleri... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@