Eskişehir'deki Türk Dünyası öğrencileri Bilecik'i gezdi

Eskişehir’deki üniversitelerde okuyan 40 Türk Dünyası öğrencisi, Bilecik ve Söğüt'ü gezdi...

HAYAT 29.11.2021, 11:06 29.11.2021, 11:17
Eskişehir'deki Türk Dünyası öğrencileri Bilecik'i gezdi

Eskişehir Kızıl Elma Turan Derneği’nin ‘Türk Kültürü ve Türk’ün Dünyaya Bakışı’ projesi kapsamında düzenlediği organizasyonla Eskişehir’deki üniversitelerde okuyan Türk Dünyası öğrencileri Bilecik ve Söğüt’e gitti.

Dernek Başkanı Ahmet Hızlan, konu hakkında yaptığı açıklamada, ‘’2021 yılı ‘Yunus Emre ve Türkçe Dil Bayramı’ olması sebebiyle, ‘Dilde Birlik’ sloganı kapsamında Eskişehir’deki üniversitelerde okuyan 40 Türk Dünyası öğrencisi ile birlikte Bilecik ve Söğüt’te bir araya geldik" dedi.

Bilecik ve Söğüt’ün tanıtımının yapıldığı gezide, Türk Dünyası öğrencileri tarihi eserleri olan yerleri gezerek hayranlıklarını gizleyemedi.

Türk Dünyası öğrencileri ve dernek yöneticileri sırasıyla Bilecik Belediyesi Şehir Müzesi, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, Şeyh Edebali Türbesi, Bala Hatun Türbesi, Ertuğrul Gazi Türbesi, Ertuğrul Gazi Mescidi (Kuyulu Mescit)’i gezdik ve ziyaret etti. Ziyaretlerde Bilecik Belediyesi’nin rehberleri Muhlis Aydemir ve Hilmi Kalyoncu da kafileye eşlik ettiler. Rehberler, gezilen ve ziyaret edilen yerlerde tarihi eserler hakkında bilgi verdi.

Türk Dünyası öğrencileri ise, ‘’Proje kapsamında; tarihi eserler olan yerleri sırası ile gezerek, inceleyerek güzel bir gün geçirdik ve bilgi sahibi olduk’’ dediler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@