Eskişehir'den kısıtlama manzaraları

Eskişehir’in sokak ve caddeleri başta olmak üzere kent geneli, korona virüs kısıtlamaları dolayısıyla 2021 yılının ilk gününde sessizliğe büründü.

HAYAT 01.01.2021, 15:36 01.01.2021, 15:48
Eskişehir'den kısıtlama manzaraları

Kovid-19 tedbirleri kapsamında yılbaşında uygulanan ve pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek olan 80 saatlik kısıtlama nedeni ile yeni yılın ilk gününde genellikle vatandaşlar sokağa çıkmadı, her yer boş kaldı. 

Kısıtlama kapsamından muaf tutulan iş yeri sahiplerinin günün ilerleyen saatlerde yavaş yavaş kepenk açmaya başladığı kentte; normalde insan kalabalığının oldukça yoğun olduğu 2 Eylül, Sakarya, Doktorlar, Cengiz Topel ve Üniversite caddeleri ile Hamam Yolu, Taşbaşı ve Köprübaşı olmak üzere her yere sessizlik hakim oldu. Türkiye’nin Venedik’i olarak bilinen Porsuk Çay’ın çevresi de adeta boş kaldı.

Diğer yandan yılın ilk gününün cuma gününe denk gelmesi sebebiyle çevredeki camilerde cuma namazı kılmak için bazı vatandaşların öğle saatlerinde dışarıya çıkarması az da olsa sessizliği bozdu. 

2021 yılın ilk cuma namazı, cami ve avlularında sosyal mesafe kurallarına uyarak kılındı. Camiye gelen vatandaşlar, virüsün bulaşmaması için caminin içeresinden daha çok avlularda namaz kılmayı tercih ettiler. Eskişehir Reşadiye Cami, Alâeddin Cami, Çarşı Cami, Tepebaşı Cami gibi birçok camide kılınan cuma namazında vatandaşlar, yeni yılın hayırlı olması ve dünyanın içinde bulunduğu Korona virüs korkusunun biran önce ortadan kayıp olması için dua ettiler.

Genellikle paket servisi yapan ve kuryelerin hakim olduğu boş sokak ve caddelerde, güvenlik güçleri de uygulamalarını aksatmadan sürdürerek yaşanabilecek olumsuzluklar karşında devriye attı.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@